Skúste prírodný zeolit na zvýšenie výnosov vo vašej záhrade

Ako dlho je vlastne zeolit v našej pôde?

zeolit

Zeolit pomáha v pôde zadržiavať živiny

Na rozdiel od iných materiálov zlepšujúcich vlastnosť pôd (napr. mletý vápenec), zeolit klinoptilolit sa štruktúrne v čase nerozkladá, ostáva na mieste v pôdnom profile a neustále vylepšuje zadržiavanie živín. Okrem iného to pre nás, malých či stredných podnikateľov na pôde, ale aj drobných záhradkárov znamená, že ich pridaním do pôdy sa nám výrazne znížia náklady na nákup a aplikáciu hnojív. Pretože prírodne zeolity v pôde dlhodobo udržiavajú živiny v blízkosti koreňových zón rozmanitých rastlín. Pórovitá štruktúra prírodných zeolitov umožňuje udržiavať pôdu prevzdušnenú a mierne vlhkú a tým aktívnu a živú počas dlhej doby.

Zeolit nie je chemicky kyslá látka a len okrajovo je alkalický, takže jeho použitie v poľnohospodárstve spoločne s rozmanitými hnojivami môže tiež pomôcť udržiavať pôdnu hladinu pH. A tým tiež znižovať náklady potrebné na pridávanie mletých vápencov do pôd. Minerál klinoptilolit môže byť užitočne využitý aj pri zakladaní a údržbe veľkých trávnatých plôch verejných parkov či športovísk (napr. golfových ihrísk), kde sa tak celkové náklady na zavlažovanie a celkovú údržbu zelených plôch môžu podstatne znížiť.

Takže s čím môžeme už túto jar začať?

zeolit

Pre zlepšenie kvality pôdy môžete použiť produkty obsahujúce zeolit

Už o niekoľko týždňov sa opäť naša pôda oddýchnutá po dlhých zimných mesiacoch začne meniť, ožívať a pokrývať zázračným a jedinečným pokryvom rastlín, plnom farieb, vôní a rozmanitých plodov. Je len na nás a našej slobodnej voľbe, ako sa rozhodneme a k akým výsledkom hospodárenia na našich pozemkoch sa chceme priblížiť. Môžeme to samozrejme skúsiť aj s takými známymi produktami na našom trhu, ktoré sú založené na prirodzených vlastnostiach prírodnej horniny zeolit, akými sú napr. ZeoSand a ZeoGravel. Aj vďaka v nich obsiahnutom klinoptilolite a jeho unikátnym vlastnostiam môžu tieto výrobky prítomné vo vašom pôdnom profile ako pomocná pôdna substancia prispieť k zvýšeniu pestovateľského snaženia a výnosov. Čo vy na to?

Pridaj komentár