Luxusné kuchyne majú svoj štýl

luxusné kuchyne

Luxusné kuchyne v tmavom prevedení

Luxusné kuchyne – ktorú si vyberiete vy?

Luxusné kuchyne sú naozaj kvalitné kuchyne, ktoré sú snom nejednej pani domu. Vyčarovať však priestor, ktorý má svoj štýl, všetko je dokonale zladené a pritom účelné a praktické, ako sa to od kuchyne vyžaduje, nemusí byť jednoduchou výzvou. Luxusné kuchyne môžu pre každého znamenať niečo iné, pretože niekto si  pod týmto pojmom predstavuje elegantný rustikálny nábytok, iný skôr moderný štýl, prípadne prepychovú lesklú kuchyňu v štýle glamour. Rozhodne sa však snažte držať jedného štýlu a neprekombinovať viac štýlov vzájomne, aj keď za istých podmienok môže kombinácia starého s novým pôsobiť zaujímavo. To už je však záležitosť, ktorá si vyžaduje určité skúsenosti v bytovom dizajne.

Veľa lesku a noblesy pre glamour štýl v kuchyni

Vysoký lesk nábytku aj doplnkov – to je typické pre glamour štýl. Luxusné kuchyne v tomto štýle sa jednoducho musia lesknúť a svoje uplatnenie tu nájdu aj lesklé kovy, ako napr. bronz, striebro, zlato, platina, ale tiež sklo. Dominantné farby sú biela a čierna, ktoré môžete doplniť aj fialovou, prípadne červenou. Priestor by mal pôsobiť naozaj prepychovo, luxusne a to dosiahneme aj vhodne zvolenými doplnkami. Výbornou voľbou sú doplnky napr. vysoké vázy, luxusné svietniky, misy a živé kvetinové aranžmány, ktoré dodajú vašej kuchyni ten správny šmrnc.

luxusné kuchyne

Luxusné kuchyne s vysokým leskom – ideálne riešenie pre interiér v štýle glamour

Luxusné kuchyne – to nie je iba nábytok…

Súčasťou kuchyne sú aj pracovné dosky, úchytky, svietidlá, spotrebiče či zásteny medzi hornými a dolnými skrinkami kuchynskej linky. Pracovné dosky patria k najviac zaťažovanej ploche v kuchyni, preto by mali byť kvalitné a veľmi odolné, no zároveň môžu byť aj naozaj luxusné. Takouto luxusnou a drahšou alternatívou sú pracovné dosky z prírodného kameňa. Aj bežný antikorový drez v kuchyni môžete nahradiť napr. kameninovým a okrem tradičného keramického obkladu použiť niečo exkluzívnejšie. Luxusné kuchyne riešia zásteny skôr použitím materiálu totožného s pracovnou doskou alebo zaujímavým riešením môžu byť aj sklené zásteny s rôznymi motívmi.

Pridaj komentár