Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu – púšťame sa do rekonštrukcie kúpeľne

Rekonštrukcia bytu – začíname od kúpeľne

Azda každý z nás sa raz dostane do situácie, kedy je jasné, že rekonštrukcia bytu sa stáva nevyhnutnou a neodkladnou záležitosťou, nad ktorou by bolo dobré začať premýšľať. Obvykle táto situácia nastáva v dvoch prípadoch – buď keď si z dôvodu nedostatku financií kúpime starší byt a potrebujeme ho následne zrekonštruovať, alebo keď sme v našom bytíku už prežili niekoľko rokov, a to sa odrazilo aj na jeho vzhľade či funkčnosti. V dnešnom článku sa zameriame konkrétne na rekonštrukciu kúpeľne – na čo si dať pri nej pozor a aké sú aktuálne trendy v tejto oblasti?

Dve alternatívy, ktoré rekonštrukcia bytu ponúka

Rekonštrukcia bytu, v našom prípade konkrétne kúpeľne začína v hlave. V prvom rade je totižto dôležité premyslieť si, do akej rekonštrukcie sa púšťame a aký výsledný efekt od toho očakávame. Existujú dve alternatívy – jednoduchšia, kedy nemeníme pôvodné umiestnenie vane, sprchy, umývadla či WC, meníme iba omietku, obklady, dlažbu či samotné zariadenie. Náročnejšia alternatíva spočíva v zmene buď rozloženia zariadenia kúpeľne alebo v úplnom premiestnení kúpeľne do inej časti interiéru. Druhá alternatíva je častejšia pri rekonštrukcii domu, pretože pokiaľ ide o rekonštrukciu bytu a kúpeľne v ňom, zväčša sa musíme riadiť podľa umiestnenia inštalačnej šachty.

Svojpomocne alebo s firmou?

Následne postupujeme podľa toho, ktorý z variantov sme si zvolili. Pokiaľ je pre nás vhodnejšia spomínaná menej náročná rekonštrukcia bytu, treba si zvážiť, či na to budeme potrebovať pomoc odborníkov alebo sme schopní to zvládnuť aj sami. Pokiaľ sa však rozhodneme pre druhú alternatívu, tu je vo väčšine prípadov nutná prítomnosť architekta či firmy, ktorá urobí rekonštrukciu za vás, prípadne vám s ňou aspoň pomôže a poradí.

Začíname…

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu – ako začať?

Samotná rekonštrukcia bytu potom už začína čistiacimi prácami, kedy sa odstránia obklady, dlažba aj samotné zariadenie kúpeľne. V tomto bode sa väčšinou urobí aj revízia elektroinštalácie, vodoinštalácie a kanalizačného potrubia, či niekde nie je poškodené, aby sa po niekoľkých mesiacoch nemuseli kúpeľňu znova búrať a púšťať sa do jej opravy. Takisto počas tejto fázy môžete do kúpeľne doplniť to, čo vám v nej doteraz chýbalo – často to býva ventilácia alebo bidet, premiestniť vypínače a zásuvky na iné miesta a pod.

Aký je ďalší postup sa dočítate v pokračovaní článku.

2 thoughts on “Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu”

  1. Pingback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)
  2. Trackback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)
  3. Pingback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)
  4. Trackback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)

Pridaj komentár