Škola v prírode v Terchovej

škola v prírode

Tohtoročná škola v prírode v Terchovej?

Hoci letné prázdniny sú momentálne ešte iba v polovici, aj tak je dobré vopred si premyslieť, ako by mala vyzerať vaša tohtoročná škola v prírode, najmä ak ste triednym učiteľom žiakov, ktorí sa na ňu chystajú nasledujúci školský rok. Našim tipom je škola v prírode v Terchovej. Prečo práve tam a aký program je možné v Terchovej prichystať deťom? Prečítajte si náš dnešný článok a načerpajte inšpiráciu…

Škola v prírode v Terchovej a turistika

Škola v prírode v Terchovej v prvom rade láka svojim krásnym horským prostredím. Tu záleží hlavne od vekovej skupiny detí, s ktorými sa na výlet chystáte, pretože treba zvážiť či zvládnu aspoň ľahkú turistiku. Totižto, v okolí Terchovej nájdete množstvo zaujímavých a lákavých turistických chodníkov, z ktorých najznámejší vedie popri Jánošíkovských dierach. Hoci sa tu nachádzajú miesta, pri ktorých treba prechádzať rebríkmi, trasa je pomerne nenáročná aj pre deti. Rozhodne sa však neodporúča pokračovať ďalej na Malý Rozsutec. Oveľa príjemnejšia je však prechádzka po náučnom chodníku Jánošíkovým chotárom.

Lanový park alebo zážitok na kolobežkách?

Pokiaľ si s deťmi príliš netrúfate na turistiku, vaša škola v prírode sa môže niesť aj v duchu rôznych atrakcií. Jednou takou v blízkosti Terchovej je lanový park. Tu však treba myslieť na to, že užiť si ju môžu iba deti, ktoré majú výšku nad 150 cm, takže v podstate sa opäť odporúča skôr pre staršie deti. Druhá možnosť je jazda na kolobežkách po trase Štefanová – Jednota. Deti si takéto zážitky určite užijú naplno a na svoju školu v prírode tak skoro nezabudnú.

Pre najmenších…

škola v prírode

Škola v prírode v Terchovej – turistika, lanový park, kolobežky aj vláčik

Pre oveľa menšie deti tiež nie je škola v prírode v Terchovej nevhodná. Jednou z možností, ako tu s nimi tráviť čas je zobrať ich na jazdu tamojším terchovským vláčikom. Terchovský vláčik vám ponúka na výber hneď štyri rôzne trasy – dve kratšie a dve dlhšie. Rovnako s nimi môžete navštíviť aj detskú mini ZOO, ktorá sa nachádza v areáli terchovského hotela Gold. Každopádne, či už je vaša škola v prírode organizovaná pre menšie alebo väčšie deti, v Terchovej máte možnosť vytvoriť program pre obe tieto skupiny.

Pridaj komentár