Lacné letenky aj počas hlavnej dovolenkovej sezóny

letenkyNa prelome júla a augusta je dovolenková sezóna na svojom pomyselnom vrchole. Cestovné kancelárie sa priam až hemžia viac či menej výhodnými last minute akciami na pobyty, my sa však pýtame ako získať také výhodné zľavy aj na letenky práve v tomto najrušnejšom období? Človek by povedal, že ceny za letenky budú počas hlavnej letnej sezóny na svojom maxime, avšak ani teraz nie je nemožné na letenkách ušetriť, len treba vedieť ako na to. Dva hlavné tipy vám ponúkam už v tomto článku.

Last minute akcie na letenky pre časovo flexibilných

Prvá možnosť, ako získať počas leta výhodné ceny na letenky je využiť last minute akcie. Áno, aj tu predajcovia stavili na populárny pojem „last minute“ a teda, ak máte dostatok šťastia, môžete veľmi rýchlo natrafiť na zvýhodnené ceny leteniek „na poslednú chvíľu“. Vopred si však dobre premyslite, či ste dostatočne časovo flexibilný, napr. či sa vám podarí vybaviť si v práci narýchlo voľno, pretože lety so zvýhodnenými cenami sa väčšinou konajú 1-2 dni od zverejnenia ponuky.

Hľadáte last minute akcie na letenky na stránkach leteckých spoločností, avšak neúspešne? Príčiny môžu byť dve – veľakrát sa stáva, že letecké spoločnosti neoznačia zvýhodnené ceny letov ako „last minute“, preto si treba prezrieť všetky ponuky, ktoré daná letecká spoločnosť ponúka a hľadať medzi nimi tie, ktoré sú pre vás cenovo prístupné.

Druhou príčinou môže byť fakt, že lacnejšieletenky zoženiete skôr prostredníctvom cestovných kancelárií a tzv. chartrových letov, ktoré CK ponúkajú. Chartrové lety sú lety, ktoré si rezervujú cestovné kancelárie pre seba a svojich zákazníkov do určitej lokality a pokiaľ sa im nepodarí vypredať do dátumu odletu všetky letenky, ponúkajú ich potom (niekoľko dní či hodín pred odletom) oveľa lacnejšie. Veľmi populárne sú v tejto kategórii najmä letenky do USA.

letenkyVycestujte v zime za exotikou lacnejšie!

Nerobí vám problém vycestovať až o niekoľko mesiacov neskôr? Vždy ste túžili stráviť Vianoce či Silvester v niektorej exotickej dovolenkovej destinácii? Vďaka „first minute“ ponukám na letenky môžete výrazne znížiť svoje náklady na takúto dovolenku. Totižto, ak si letenky zabookujte už niekoľko mesiacov vopred, letecké spoločnosti vám ponúknu výrazné zľavy. Týmto spôsobom môžete vycestovať napr. do Mexika či na Kubu, ktoré sú vhodnými destináciami na dovolenku aj počas zimných mesiacov.

Pridaj komentár