Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)

Rekonštrukcia bytu – začíname od kúpeľne

V predchádzajúcom článku zameranom na tému rekonštrukcia bytu, konkrétne kúpeľne sme sa venovali možnostiam, ktoré pri tomto druhu rekonštrukcie vlastne máte, tomu, či treba hľadať pomoc u odborníkov alebo to zvládnete aj svojpomocne a tiež tomu, ako takáto rekonštrukcia začína. Dnešné pokračovanie je venovanému ďalšiemu postupu, ktorý sprevádza rekonštrukciu kúpeľne – ako pokračovať a ako zariadiť kúpeľňu tak, aby bola v súlade s aktuálnymi trendami?

Návšteva kúpeľňového štúdia

Po demontáži zariadenia a revízii elektroinštalácie a vodoinštalácie, prichádza na rad rekonštrukcia bytu v podobe nových prípojok na vodu či kanalizáciu a tiež vyrovnávanie povrchu, na ktorý chceme pokladať dlažbu a / alebo obkladačky. Následne zavítajte do kúpeľňového štúdia a vyberte si obklady a dlažby podľa vlastného vkusu. Tu vám totižto vypočítajú presné množstvo dlažby / obkladu, ktoré budete potrebovať pre svoju kúpeľňu + 10% rezervu.

Rekonštrukcia bytu v duchu minimalizmu

Pomôcť vám môžeme tým, že aj čo sa týka dizajnu kúpeľní, v kurze je stále minimalizmus. Takže pokiaľ sa vaša rekonštrukcia bytu bude niesť hlavne v duchu bielej farby – nič tým nepokazíte. Vhodné je skombinovať ju napr. s drevenými prvkami. Tým totižto eliminujete pocit chladu, ktorý by mohla vyvolávať, ale vhodné sú aj iné farebné kombinácie v duchu minimalizmu – napr. biela a červená, či klasická biela čierna.

rekonštrukcia bytu

Rekonštrukcia bytu – kúpeľňa je hotová, čo ďalej?

Využitie grafoskla v interiéri bytu / domu

Skvelým tipom je aj využitie grafoskla. V poslednej dobe sa v interiéroch obkladačky a dlažby častokrát nahrádzajú práve grafosklom, ktorého výhodou je, že je odolný voči vysokej teplote i vlhkosti a navyše sa vďaka nemu vyhnete aj nepríjemnej povinnosti – čisteniu škár. Kúpeľňa však nie je jediným miestom, kde je možné zlúčiť dohromady dva pojmy ako rekonštrukcia bytu a grafosklo. Využiť ho možno napr. aj pri predeľovaní miestností či ako zábradlie na schodisku.

Inštalácia zariadenia

Po fáze výberu a montáže obkladačiek a dlažieb nasleduje už fáza, počas ktorej inštalujeme nové zariadenie – umývadlo (momentálne sú moderné dve umývadlá v jednej kúpeľni), vaňu, sprchový kút, WC, či tiež čoraz populárnejší bidet. Následné sú na rade už len doplnky ako napr. držiaky na uteráky či dávkovače na mydlá a rekonštrukcia kúpeľne je hotová, do úvahy môže pripadať rekonštrukcia bytu v ďalších jeho miestnostiach.

One thought on “Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu (2. časť)”

  1. Pingback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu
  2. Trackback: Rekonštrukcia bytu – prerábame kúpeľňu

Pridaj komentár