Zlatníctvo – šperky a ich výnimočnosť

Navštívili sme zlatníctvo…

zlatníctvo

Zlatníctvo, ale hlavne šperky z neho určite potešia každú ženu

Každé zlatníctvo je veľmi príťažlivé miesto plné ligotavých krásnych šperkov zo zlata a iných vzácnych kovov či kameňov, na ktorých s obdivom spočinie nejeden pohľad.

Zlato ľudí už od nepamäti fascinovalo a priťahovalo a vždy bolo považované za niečo veľmi cenné a hodnotné. Podobne je to aj s každým šperkom, či už sú to zlaté náušnice, náhrdelník, náramok alebo prstene či celé sety spomínaných klenotov, ktoré sú vždy veľmi hodnotným a jedinečným kúskom dámskej šperkovnice. Zlatníctvo je tiež ideálnym miestom pre výber originálneho a cenného darčeka pre našich blízkych a obzvlášť pri výnimočných udalostiach, ako sú napr. narodeniny, promócie či výročie sobáša.

Výnimočné šperky pre výnimočné udalosti

Práve zásnuby a svadba patria k tým výnimočným životným udalostiam, pri ktorých sa bez návštevy zlatníctva určite  nezaobídete. Veď už pri výbere zásnubného prsteňa pre svoju vyvolenú je práve zlatníctvo tým prvým miestom, kam vedú kroky každého muža.

Aj následný spoločný výber svadobných obrúčok budúcich mladomanželov je významným okamihom, ktorý si zapamätá asi každý.

Dalo by sa teda povedať že zlatníctvo a konkrétne šperky ako také sa zväčša spájajú najmä s príjemnými a výnimočnými ba až vzácnymi životnými okamihmi.

zlatníctvo

Ani pri plánovaní svadby sa návšteve zlatníctva určite nevyhnete

Šperky, ktoré majú aj liečivé účinky

Tušili ste, že šperk okrem toho, že poteší dušu a vyčaruje úsmev na tvári každej obdarovanej ženy, môže mať aj liečivé účinky? Mnohé štúdie dokazujú, že najmä šperky so vzácnymi kameňmi, ako je napr. pravý  jantár, opál či granát, môžu mať pozitívne liečivé účinky na zdravie tých, ktorí ich nosia.

Napríklad opál je vraj vzácnym kameňom, ktorý podporuje celkové zdravie a čistí krvný obeh, jantáru sa zase pripisujú skvelé účinky pri problémoch s kožou a trávením, ako aj schopnosť urýchliť hojenie rán či zmierniť bolesti zubov. Granát by vás mal dobiť pozitívnou energiou a optimizmom. Na duševné problémy, nervozitu či depresiu je ideálny zase chalcedón či citrín.

Pridaj komentár