Letné pánske košele a 3 tipy pre ich správny výber

Ako si vybrať dokonalé pánske košele?

pánske košele

Viete, ako si vybrať správne pánske košele na horúce letné dni?

Chcete oživiť svoj šatník na leto? V tom prípade by vám v ňom určite nemali chýbať casual pánske košele na bežné nosenie aj počas horúcich letných dní. Ako si ich vybrať správne tak, aby ste s nimi boli spokojný?

1.      Dbajte na správny strih košele

Ak si vyberáte pánske košele na leto, je viac než iba pravdepodobné, že budete siahať po voľnejších strihoch košieľ. To je prirodzené, no ak chcete vyzerať dobre, aj tu musíte dodržať isté pravidlá. Ideálne je nájsť si košeľu, ktorá bude mať o cca 2,5 cm naviac v oblasti vášho hrudníka a pása a o cca 1,5 cm naviac v oblasti vašich ramien. Takýmto spôsobom sa vyhnete nepríjemnému pocitu obtiahnutej košele, tiež fľakom od potu a zároveň budete vyzerať dobre!

2.      Vhodný materiál pre letné pánske košele

Ak sa chcete vo svojej košeli cítiť počas celého dňa príjemne a sviežo, nestačí iba to, aby mala voľnejší strih. Prizerať musíte tiež na to, aby bola vyrobená z vhodného (ľahkého a priedušného) materiálu. Najlepšou voľbou býva v tomto prípade zväčša bavlna, no aj keď chcete siahnuť po iných materiáloch máme pre vás zaujímavý tip: Pri skúšaní košele si látku dajte na ústa a skúste cez ňu dýchať – ak vám to nepôjde jednoducho, potom zrejme daná látka nebude dostatočne priedušná ani pre vaše telo…

pánske košele

Pánske košele – všímajte si detaily!

3.      Všímajte si detaily

Ak si vyberáte letné pánske košele určené pre bežné nosenie (teda neformálne), je dôležité pozerať sa aj na ich detaily, ktoré vám odhalia viac o tom, či je košeľa skutočne určená pre bežné nosenie alebo skôr pre špeciálne príležitosti. Jedným z takýchto detailov sú napr. vrecká – „casual“ pánska košeľa má zväčša vpredu na hrudníku dve vrecká. Ďalej môže mať napr. náplecníky, ktoré tiež skvelo rozšíria vaše ramená. Nuž a čo je v lete najdôležitejšie – správne pánske košele by mali mať možnosť vyrolovať si rukáv. Či je na to vaša košeľa vhodná, zistíte tak, že bude mať mäkšie manžety a prípadne aj gombík a remienok uprostred rukáva.

Pridaj komentár