Zjednodušte si ovládanie svietidiel v dome aj pred ním

Svietidlá

Je len prirodzené, že sa stále objavujú novšie a lákavejšie technologické riešenia aj v oblasti nášho každodenného bývania. Ceny energií asi klesať nikdy nebudú, pocit našej všeobecnej bezpečnosti sa znižuje a stúpajú požiadavky na zabezpečenie domov a budov. Technické systémy riadenia domov a budov sú zložito koordinovateľné a nespolupracujú ako jeden technologický celok. Bezpečnostný kamerový systém, svietidlá, centrálne kúrenie, otváranie garáže či sledovanie kvality vody vo vašom záhradnom bazéne alebo jazierku. Tieto a mnohé ďalšie veci sa dajú pospájať v jeden celok s využitím špeciálneho elektroinštalačného materiálu a softwarového vybavenia.

svietidlá

Do každej miestnosti patria iné svietidlá

Inteligentné elektroinštalácie nie sú nielen o svietidlách

Aby sa dom premenil v „inteligentný“, je potrebné, aby si rozumeli všetky technológie nainštalované v dome, v garáži, na dvore či záhrade. Takýto systém musí fungovať aj vtedy, ak nikto nie je doma. Mal by byť ľahko rozšíriteľný o ďalšie možnosti. Až vtedy bude samostatný, mysliaci za majiteľa, ak uspokojujúco naplní jeho priania. Takéto možnosti sa dostávajú do pozornosti mnohých ľudí rozhodujúcich sa, ako využiť moderné technológie pri stavbe nového rodinného domu a jeho zabezpečenia. Zároveň ako efektívne dom vybaviť tak, aby náklady na jeho prevádzku boli čo najnižšie.

svietidlá

Aj svietidlá v exteriéri musia ladiť

Svietidlá na príjazdovej ceste, deaktivácia bezpečnostného systému

Predstavte si situáciu, že sediac v aute prichádzate k svojmu novopostavenému rodinnému domu, rozsvietia sa svetlá pri príjazdovej ceste, otvára sa vjazdová brána, garážové dvere a vy po chvíľke vchádzate do domu, ktorý rozpoznal vašu osobu a deaktivuje bezpečnostný systém. Letmým dotykom na display mobilného telefónu otvárate vchodové dvere, rozsvietia sa svetlá podľa prednastavenej intenzity, teplota v izbách je ideálna, žalúzie sa zaťahujú samy. Po večeri sa pohodlne usadíte do koženej sedačky pri televízii. Jedným zapnutím aktivujete program „sledovanie televízie“, stiahnu sa rolety, rozsvieti sa mierne osvetlenie, zapne audio systém a televízor nastaví váš obľúbený kanál. Sen o budúcnosti v podobe inteligentných elektroinštalácií sa zdá byť len výsadou bohatých, alebo patrí len na filmové plátna?

 

Pridaj komentár