Offshore účet a offshore bankovanie

Offshore účet

V poslednom čase môžete čoraz častejšie počuť o offshore spoločnostiach, no nie každý vie, čo to vlastne je. Offshore bankovanie predstavuje modernú formu bankovania, pričom väčšina offshore bánk nepodlieha zdaneniu – tieto úľavy spolu s diskrétnosťou poskytovaných služieb predstavujú pre klienta úplne nové chápanie bankovníctva. Offshore účet je účet založený v bankách, ktoré pôsobia v tzv. offshore zónach – sú to zahraničné štáty s nižším daňovým zaťažením. Banka však môže poskytovať služby iba klientom zo zahraničia, čiže ak banka pôsobí napríklad vo Švajčiarsku, môže poskytovať bankové služby všetkým ľudom na svete, okrem tých, ktorí majú trvalý pobyt vo Švajčiarsku.

offshore účet

Offshore účet môžete ovládať aj prostredníctvom internet bankingu

Offshore účet a jeho výhody

Offshore účet je asi najjednoduchším spôsobom ako sa ochrániť pred škodlivými vplyvmi globálnej menovej krízy. Jedná sa o prvú líniu obrany proti skrachovaniu bánk, ochrany znehodnotenia svojich úspor či zabezpečenia svojich finančných prostriedkov. Medzi tie najväčšie výhody, ktoré zahraničný bankový účet ponúka, je ochrana súkromia, pretože offshore banky poskytujú o niečo vyššiu úroveň bankového tajomstva, než klasické banky. Peniaze uložené na offshore účte sú vám neustále k dispozícii a pre komunikáciu s bankou nemusíte ani nikam lietať – váš účet môžete ovládať pomocou internet bankingu. Vaše peniaze sú v bezpečí, chránené pred exekútormi aj pred úradmi. Offshore účet bude jednoducho vždy tým najbezpečnejším bankovým riešením.

Zahraničný bankový účet sa oplatí

Bankový účet v zahraničí (offshore účet) je najlepším riešením pre vašu ochranu a ochranu vašich peňazí. Účet si môže otvoriť fyzická aj právnická osoba a obmedzený nie je ani počet transakcií, ani výška minimálneho zostatku na účte. Dokonca si môžete otvoriť toľko offshore účtov, koľko len chcete bez toho, aby ste museli banku osobne navštíviť či niekam cestovať – všetky operácie vykonáte z pohodlia vášho domova. Mať peniaze na offshore účte sa oplatí aj kvôli vyšším výnosom z úrokov, ale aj pre nízke či dokonca žiadne zdanenie úroku.

Pridaj komentár