Dovolenka s Last minute do Turecka

Last minute Turecko

Rozhodovanie o tom, kde strávite tohtoročnú letnú dovolenku býva často náročné, pretože na svete je toľko krásnych miest, ktoré stoja za pozretie, že vybrať iba jednu je priam nemožné. Turecko je ale jedna z tých destinácií, za ktorou sa oplatí cestovať aj každý rok a aj tak sa vám nikdy nezunuje. Je to totiž jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií a to oprávnene. Horúce pieskové pláže, čisté more, kvalitné služby za nízke ceny a množstvo prírodných krás robia z tejto krajiny dovolenkový raj na zemi. Last minute Turecko je ideálna pre dobrodruhov aj romantikov, mladých aj starých, jednotlivcov ale aj rodiny, pretože každý si tu vie nájsť niečo čo ho zaujme a vďaka čomu bude mať na dovolenku v Turecku krásne spomienky.

last minute turecko

Na čo ešte čakáte? Dovolenka last minute Turecko je tu pre vás

Turecko – čo treba vidieť?

Prvé miesto, kde by ste počas last minute Turecko mali zájsť, je najznámejšia turecká atrakcia Pamukkale, nádherný prírodný komplex snehobielych travertínových bazénov so svetlomodrou termálnou vodou. Túlavé topánky by vás mohli doviesť aj do Kappadokie, kde prastaré národy vytesali do mäkkého sopečného kameňa svoje skalné domy, kostoly a kaplnky. Last minute Turecko v Tróji vám zase umožní nahliadnuť do dávnej histórie, no za návštevu určite stojí aj mesto Side, kde nájdete také skvosty ako Rímsky amfiteáter, Apolónov chrám, mestské hradby či ruiny starého mesta. Očarí vás aj návšteva zbytkov starovekého veľkomesta Efes, ale aj krištáľovo čistá Modrá lagúna v Ölüdeniz s najbelším pieskom aký si len viete predstaviť.

last minute turecko

Za takouto krásou netreba ísť na druhý koniec sveta

Last minute Turecko a turecké trhy

Okrem plážových radovánok a prehliadok pamiatok by ste si na last minute Turecko nemali nechať ujsť niektorý z mnohých bazárov a trhov. Len ťažko sa dá opísať ten jedinečný zážitok s pravou tureckou atmosférou. V bazároch nájdete doslova všetko od oblečenia, kobercov, nábytku, doplnkov, korenín, byliniek, tureckých čajov, olejov a množstva ďalších vecí, o ktorých ste doteraz ani nepočuli. Samozrejmosťou na tureckých trhoch je zjednávanie cien, keďže prvá ponúkaná cena je spravidla niekoľkonásobne vyššia než skutočná hodnota výrobku.

Pridaj komentár