Zariaďujeme domácu pracovňu – písacie stoly a kancelárske stoličky

Práca z domu u nás síce ešte nie je veľmi rozšírenou formou práce, avšak stáva sa čoraz obľúbenejšou. Prináša výhody na oboch stranách – ako u zamestnávateľov, tak aj u zamestnancov. Ak však pracujete z domu, mali by ste premýšľať aj nad zriadením vlastnej domácej kancelárie. Ako si ju zariadiť útulne a zároveň „pracovne“? Podľa čoho si vyberať písacie stoly, kancelárske stoličky a ostatný nábytok? Tomu je venovaný nasledujúci článok.

Oddeľte prácu od súkromia

Domáca kancelária by v prvom rade mala byť viditeľne oddelená od ostatných osobných priestorov vo vašom dome. Ideálne je, ak máte k dispozícii samostatnú miestnosť, avšak nesnažte sa ju vytvoriť za každú cenu. Vždy je lepšie mať vytvorený menší pracovný kútik v slnečnej obývačke než mať samostatnú malú izbičku s minimom svetla, ktorá bude pôsobiť stiesnene a depresívne.

Aby ste sa cítili dobre…

Farby, ktoré si zvolíte na jej vymaľovanie by mali v prvom rade pôsobiť na vás príjemne a pozitívne, avšak existuje niekoľko tipov, aké farby sú vhodné pre pracovné prostredie. Medzi ne patria intenzívnejšie interiérové farby napr. zelená, modrá, žltá či oranžová. Nič však nepokazíte ani kombináciou bielych stien a výraznej tapety, ktorá vás udrží v dobrej nálade.

Stoly a kancelárske stoličky do domácej pracovne

Najdôležitejšie však nie je ani miesto ani vymaľovanie pracovne, ale jej zariadenie. Mimoriadne si treba dať záležať, keď si vyberáte písacie stoly a kancelárske stoličky. Tie sú dôležité nie len pre pohodlnú prácu, ale aj pre vaše zdravie. Písacie stoly by vám mali poskytovať dostatok priestoru – ako na pracovnej ploche (ideálne sú rozmery 60×120 – 80×150), tak aj v šuplíkoch a pod. Kancelárske stoličky by zasa mali spĺňať všetky podmienky pre vaše zdravé sedenie. Najvhodnejšie je, ak si výšku operadla, opierok na ruky a všetkých komponentov, môžete nastaviť sami. Občas nie je na škodu ani vymeniť kancelárske stoličky napr. za fitloptu.

písacie stoly

Viete, aké písacie stoly si vybrať do svojej pracovne?

kancelárske stoličky

Dôležité sú aj vhodné kancelárske stoličky

Na čo ešte myslieť pri zariaďovaní?

Okrem písacích stolov a kancelárskych stoličiek však netreba zanedbať ani nákup ostatných kusov nábytku. Pri tom si sami musíte zvážiť, aké sú vaše priority, pretože napr. pokiaľ ide o úložné priestory, pri niektorých profesiách ich potrebujete viac, pri niektorých menej. Zabúdať by ste určite nemali ani na kvalitné osvetlenie vo svojej domácej kancelárii!

Pridaj komentár