Tvorba web stránok pre rok 2015?

Aký webdesign zvoliť pre svoju web stránku v roku 2015?

Web stránka je dnes už základom prezentácie každej jednej firmy, či už má daná firma na trhu svoju dlhoročnú tradíciu alebo je ešte len úplným „nováčikom“. Preto zároveň spolu s tým, ako som začala premýšľať nad začiatkom svojho podnikania, rozvíjala sa v mojej hlave aj predstava novej web stránky. Rok 2014 sa však už pomaly blíži ku koncu a mojou charakteristickou vlastnosťou je, že vždy myslím o krok dopredu. A tak som sa rozhodla pátrať po tom, aké trendy pri tvorbe web stránok sa hlásia o slovo v budúcom roku, v roku 2015.

Na pozadie pôjde určite video

Prvá vec, ktorú si na stránke návštevník všimne je bezpochyby pozadie web stránky. Rok 2015 by mal v tomto smere iba podporiť to, čo sa už začalo rozvíjať v tomto roku. Tým je tvorba web stránok, pri ktorej pozadie tvorí video vo formáte HTML5. Mnohí sú voči tomuto trendu ešte stále skeptickí, avšak to je len pozostatok z rokov minulých, kedy akékoľvek video na stránke rapídne spomaľovalo jej načítavanie. Dnes však už je všetko inak, pre moderné zariadenia ani pre momentálnu rýchlosť, ktorú dátový prenos internetu dosahuje, nie je problémom ani webdesign, ktorého celé pozadie tvorí jedno video.

V jednoduchosti je krása

Ak má web stránka webdesign s video pozadím, určite by na nej nemali chýbať ani tzv. „ghost buttons“. Tie sú skvelým doplnením celkového dizajnu web stránky – minimalistické, nenápadné no o to funkčnejšie. Ghost buttons sú vlastne priesvitné tlačidlá, ktoré sú väčšinou iba orámované jednoduchou linkou. Dôležité však je, že popri videu nepútajú zbytočnú pozornosť, no návštevník nemá problém všimnúť si ich.

Webdesign, pri ktorom sa budú návštevníci cítiť „doma“

Veľkou novinkou, ktorú by mal priniesť rok 2015 je pri tvorbe web stránok aj „osobný design“. To znamená, že vďaka cookies súborom si stránka návštevníka zapamätá a pri jeho ďalšej návšteve mu môže ponúknuť úplne jedinečný obsah ušitý na mieru. V praxi to znamená, že mu na základe jeho predošlej návštevy navrhne novinky, ktoré by sa mu mohli páčiť alebo zvýrazní veci, ktoré od jeho poslednej návštevy na stránke pribudli. Je až neuveriteľné, ako tvorba web stránok môže na návštevníkov zapôsobiť…

Pridaj komentár