Yakuza Ink – s čím sa spája a odkiaľ pochádza názov tejto značky?

Značka Yakuza Ink

Samotné slovo Yakuza je pomenovanie označujúce jednu z najobávanejších, no zároveň aj najrešpektovanejších zločineckých organizácií na svete, konkrétne v Japonsku, ktorá má za sebou dlhú históriu. A keďže charakteristickým znakom všetkých členov tejto organizácie bolo tetovanie po celom tele, vzniklo slovné spojenie Yakuza Ink (ink – po anglicky atrament alebo farba). Práve odtiaľto pochádza aj názov značky svetoznámeho oblečenia a doplnkov, ktorá je momentálne veľmi obľúbená najmä u mladých ľudí. Čítajte viac o tejto pomerne zaujímavej histórii v nasledujúcich riadkoch…

Yakuza Ink

Yakuza tetovanie je vykonávané prostredníctvom ručného nástroja na tetovanie

O Yakuza tetovaní

V Japonsku bolo tetovanie už od raného obdobia chápané ako znak barbarstva a používané bolo len ako trest pre zločincov, ktorí boli následne práve podľa tetovaní rozoznávaní od ostatných ľudí. Od 18. storočia sa dokonca stalo tetovanie v tejto krajine nezákonným a práve v tomto období ho organizácia Yakuza prebrala za „svoje“. Členovia Yakuzi sa tak stali známymi svojimi tetovaniami po celom tele (Yakuza Ink), ktoré však ani v dnešnej dobe nie sú robené elektrickými tetovacími strojčekmi, ale práve naopak – tradičnými ručnými nástrojmi na tetovanie. Celý takýto proces tetovania sa nazýva irezumi a niekedy trvá aj celé roky.

Yakuza tetovanie dnes

Yakuza Ink

Yakuza tetovanie (od čoho sa odvíja značka Yakuza Ink) sa čoraz viac objavuje už aj na ženách

Ako som spomínala, zatiaľ čo v minulosti bolo Yakuza tetovanie chápané ako znak spoločenského odsúdenia, dnes je skôr znakom cti. Pre svojich nositeľov predstavuje symboliku – je akousi známkou ich statočnosti, kvôli bolesti, ktorú samotný proces tetovania spôsobuje. Obľúbenými motívmi, ktoré sa stávajú súčasťou tetovaní, sú napr. draci, hory alebo ženy. Zaujímavosťou tiež je, že hoci tradičné Yakuza tetovanie sa spája v prvom rade s mužmi, v ostatnej dobe sa toto umenie stalo „trendom“ aj medzi ženami.

Módna značka Yakuza Ink

Na celú túto históriu nadviazala aj samotná značka oblečenia Yakuza Ink, ktorá má v ponuke tričká, mikiny, šortky či tepláky pre mužov i ženy s motívmi úzko spojenými s Yakuza kultom. Takisto pri prezeraní katalógu si budete môcť všimnúť, že modelov a modelky, ktoré pre Yakuza Ink pracujú, zdobia bohaté tetovania.

Pridaj komentár