Výletné plavby pre deti

Výletné plavby = ideálna rodinná dovolenka

výletné plavby

Výletné plavby na lodiach patria k luxusnejším i komfortnejším spôsobom trávenia dovolenky

Cestovanie s deťmi prináša množstvo nezabudnuteľných chvíľ, spomienok a zážitkov pre deti i dospelých, ku ktorým sa radi vraciame ešte aj po rokoch. Je však pravdou, že cestovanie s deťmi je o niečo náročnejšie a vyžaduje si dôkladnejšiu prípravu a niekedy aj potrebnú dávku trpezlivosti. Preto je dôležité cestu vopred dobre zvážiť a naplánovať vrátane výberu konkrétnej destinácie či dĺžky trasy a samozrejme nezabudnúť ani na výber vhodného dopravného prostriedku, v ktorom dieťa cestu bezpečne zvládne. Všetko záleží aj od veku dieťaťa, pretože je rozdiel cestovať s batoľaťom, dieťaťom predškolského veku alebo s väčšími deťmi vo veku 10 – 12 rokov či dokonca s tínedžerom. Medzi bežné dopravné prostriedky, ktoré zvládnu deti už od najútlejšieho veku patrí letecká doprava a auto. Ale čo napríklad lode a výletné plavby? Sú vhodné pre deti a od akého veku?

Vyberte si výletné plavby ideálne pre deti!

Výletné plavby sa stávajú čoraz populárnejším spôsobom trávenia dovolenky a mnohé z nich sú ideálne aj pre rodiny s deťmi. Veľmi dôležitým kritériom pre niekoľkodňové výletné plavby, ktoré plánujete absolvovať aj so svojimi ratolesťami, je výber správnej lodnej spoločnosti, ktorá spĺňa potreby a požiadavky pre cestovanie rodín s deťmi, napr. možnosť umiestnenia detskej postieľky, prepojené alebo rodinné kajuty, animačné programy pre deti rôznych vekových kategórií, herne, detské bazény, prípadne možnosť objednať si varovanie tzv. baby sitting alebo špeciálnu detskú stravu.

výletné plavby

A takéto výletné plavby sú vhodné aj pre vaše deti!

Aké destinácie vybrať pre deti?

Pri výbere dovolenky na lodi myslite aj na to, že nie všetky destinácie a trasy sú vhodné pre najmenšie deti a niektoré výletné plavby do vzdialenejších krajín môžu mať aj vekové ohraničenie. Ideálnou oblasťou pre deti je Stredozemné more a pre tie staršie prípadne aj Karibik, kde si deti najviac užijú kúpanie a šantenie vo vode, pretože poznávaním historických pamiatok väčšinu detí veľmi nenadchnete. Úplnou lahôdkou pre deti môžu byť špeciálne výletné plavby na Disney výletných lodiach s atraktívnym programom, ktoré môžete absolvovať aj v rámci Európy.

Pridaj komentár