Ako vybrať správny obklad do kúpeľne?

Obklad do kúpeľne

Obklad do kúpeľne môžete aj skombinovať s iným

Pestrá ponuka a bohatý výber obkladu a dlažieb do kúpeľne v najrôznejších farebných prevedeniach, vzoroch (napr. geometrické vzory, ornamenty, výrazné kvetinové a prírodné motívy), veľkostiach (klasické, veľkoformátové aj mozaiky) a povrchových úpravách (napr. matné, lesklé) nám ponúka stovky ba až tisíce zaujímavých inšpirácií pre naše kúpeľne. Práve táto pestrá paleta možností a kombinácií niekedy komplikuje výber obkladu do kúpeľne. Je veľmi ťažké rozhodnúť sa pre jeden konkrétny obklad do kúpeľne, ak sa nám ich páči hneď niekoľko a práve vtedy prichádzajú na rad iné dôležité kritériá ako je len vzhľad či dizajn obkladu, ktoré nás nasmerujú k správnemu výberu obkladu pre vašu kúpeľňu.

Obklad do kúpeľne vyberajte aj na základe kvality

Obklad do kúpeľne pokrýva značnú plochu, čím vytvára aj určitý charakter miestnosti a keďže je podstatnou súčasťou kúpeľne, ktorú neplánujeme meniť každé dva roky, je veľmi dôležitým kritériom pri výbere práve kvalita obkladu. Všímajte si preto akostnú triedu výrobku (ideálne č.1 až 2), ako aj údaje označujúce odolnosť obkladu voči opotrebovaniu (napr. stupeň tvrdosti, nasiakavosti) a v prípade dlažby nepodceňte ani protišmykovú úpravu. Na trhu je zväčša dostupný obklad keramický alebo tzv. gres, ktorý je umelo vytvoreným materiálom z drveného kameňa a spojovacích zmesí. Gres je však o niečo náročnejší na rezanie a brúsenie.

obklad do kúpelne

Vaša kúpeľňa vďaka obkladu opäť ožije

Ak vyberáte obklad do kúpeľne, zohľadnite aj rozmery priestoru

Každá kúpeľňa je jedinečná a netreba na to zabúdať ani pri výbere obkladu a dlažby. Správny výber obkladu totiž dokáže urobiť s kúpeľňou hotové zázraky a nesprávny celý dobrý dojem z kúpeľne definitívne zničí, berte preto vždy do úvahy aj rozmery a veľkosť budúcej kúpeľne. Najmä pri malých kúpeľniach sa vyhnite tmavým farbám obkladu, drobným mozaikám a obkladovým dekoráciám na veľmi veľkých plochách. Lepším riešením je lesklý obklad do kúpeľne vo svetlých farbách, ktorý priestor opticky zväčšuje a ak sa ozdobnej, dekoratívnej listely či mozaiky v kúpeľni nechcete úplne vzdať, zvoľte ju len ako ozdobný detail na malej ploche.

Pridaj komentár