Nočná lampa

nočná lampa

Nočná lampa sa hodí aj do obývačky, pri večernom pozeraní televízie

Nočná lampa ako súčasť interiéru

Zariaďovanie novej spálne, obývačky či detskej izby dá niekedy poriadne zabrať. Komody, sedacia súprava, posteľ, nočný stolík a samozrejme ich neoddeliteľná súčasť – nočná lampa. Nočná lampa v spálni je jedným z najdôležitejším zdrojom svetla. Nie je nič pohodlnejšie ako si po dlhom pracovnom dni zaliezť do vyhriatej postele a začítať sa do obľúbenej knihy. Aby ste si tie chvíle zaslúženého odpočinku poriadne užili, potrebujete spoľahlivú lampu. Nemenej dôležitú úlohu spĺňa nočná lampa aj v obývačke a detskej izbe. Deti väčšinou zaspávajú pri zapnutom svetle a tlmené svetlo nočnej lampy je v tomto ideálnou voľbou. V obývačke je nočná lampa využívaná veľakrát častejšie, než bežné stropné svetlo, hlavne pri pozeraní televízora.

Ako vybrať nočnú lampu

Pri výbere vhodnej nočnej lampy je dôležité zvážiť, na čo vám bude slúžiť. Najtypickejším osvetlením do spálne je klasická stolová lampa s malou nohou a tienidlom, ktoré dodá miestnosti tlmené svetlo – má stimulovať k pokoju, relaxu a intimite. Nočná lampa je zároveň aj interiérovým doplnkom, ktorý by mal dokonale zapadnúť do štýlu vašej izby. V súčasnosti sú nesmierne obľúbené lampy so starožitnými prvkami s rustikálnym nádychom. Pre navodenie príjemnej atmosféry a pre ľahšiu orientáciu v noci vám výborne poslúžia žiarovky o sile 25 Wattov. Ak ale v spálni radi čítate, tlmené svetlo vám určite stačiť nebude a preto voľte silnejšie žiarovky, najlepšie s bielym svetlom. Ak je totižto svetlo príliš slabé alebo naopak prisilné, oči sa veľmi namáhajú a môže dôjsť k slzeniu očí, rezaniu alebo bolesti očí aj hlavy. Na čítanie a podobné veci je preto potrebné svetlo o sile minimálne 40 Wattov.

nočná lampa

Nočná lampa je aj interiérovým doplnkom, ktorý by mal dokonale zapadnúť do štýlu vašej izby.

Úsporná nočná lampa

Ak vám ale nestačí, že vaša nočná lampa iba dobre vyzerá a veľký dôraz kladiete aj na úsporu, určite si nenechajte ujsť kúpu LED lampičiek. LED osvetlenie sa dnes teší veľkej obľube, hlavne pre svoju veľkú úspornosť vďaka minimálnym energetickým nárokom. Okrem toho určite oceníte ich dlhú životnosť, ktorá býva až 50 000 hodín nepretržitého svietenia. LED žiarovka je najlepšou voľbou ak hľadáte nočnú lampu na čítanie, pretože na rozdiel od iných úsporných žiaroviek dosahuje plný jas ihneď po zapnutí.

Pridaj komentár