Vyberáme pracovné montérky

Pracujete na stavbe alebo ako údržbár, automechanik, zvárač či inštalatér, prípadne sa venujete nejakému inému remeslu, napr. tesárčine? V tom prípade sú práve montérky pravdepodobne vašim každodenným pracovným odevom, v ktorom strávite celé hodiny. Montérky sú asi najznámejším a najbežnejším pracovným oblečením, ktoré sa používa pri výkone rôznych manuálnych prác doma aj v zamestnaní. Pozná ich takmer každý, no aj napriek tomu možno ani len netušíte, aký pestrý výber dnes v kategórii pracovných montérok môžete očakávať. Ak vás ponuka tohto sortimentu svojim bohatým výberom náhodou zaskočí, určite oceníte niekoľko užitočných rád ohľadom základných kritérií, ktorými je potrebné riadiť sa pri výbere vhodných montérok. Vybrať si montérky bavlnené alebo s prímesou polyesteru, modré, sivé, červené, samostatné nohavice a blúzu alebo rovno celú pracovnú kombinézu? Prečítajte si v našom článku!

Montérky

Aj takto môže vyzerať pracovný odev

Vyberte si správne a kvalitné pracovné montérky

Pracovné montérky si môžete vybrať v niekoľkých prevedeniach, od tých najjednoduchších a klasických, cez montérky pre náročnejších (napr. s rôznymi vreckami na náradie), až po špeciálne montérky s vysokou odolnosťou určené na vykonávanie špecifických profesií, ako sú napr. zvárači. Zaujímať by ste sa mali najmä o materiálové zloženie, podiel bavlny a polyesteru (bavlna je pohodlnejšia, polyester trvácejší), ako aj gramáž materiálu (vyššia gramáž = vyššia odolnosť). Všímajte si aj pevnosť šitia, pretože má tiež výrazný podiel na životnosti montérok. Kľúčový je aj výber správnej veľkosti, ktorá nesmie byť príliš tesná, pretože by vás pri práci obmedzovala, ale ani príliš voľná, nakoľko pri príliš voľnom pracovnom odeve hrozí, že montérky sa niekde zachytia (napr. na lešení) v tej najnevhodnejšej chvíli.

Montérky

Montérky do externých podmienok a výplň na kolenách pre pohodlnejšie kľačanie

Montérky podľa profesie

Pracovný odev si môžete vybrať v letnej aj zimnej (zateplenej verzii), v pánskom aj dámskom strihu, ale tiež podľa profesie, ktorú vykonávate. Ak pracujete v skladoch, napr. s nábytkom alebo v logistike či na cestných komunikáciách, kde je zvýšený pohyb dopravných prostriedkov, zvoľte vždy montérky s reflexnými prvkami. Pri prácach v lese, ak napr. pracujete ako pilčík, uprednostnite protiporézne montérky. Po lacnejších montérkach siahnite, ak ich využívate len na práce okolo domu a na záhradke.

Pridaj komentár