Bezrámové okuliare – keď menej je viac

Veľa svetových značiek sa pýši tým, aké rámy okuliarov pripravili na nasledujúcu sezónu.  Neraz ide o prepracované modely s drahými kameňmi, alebo viacerými nápaditými detailmi. My si však myslíme, že niekedy je menej viac. Bezrámové okuliare môžu byť totiž rovnako dobré, ako akékoľvek iné okuliare. Nenápadne doplnky niekedy o nositeľke odhalia viac ako nápadité, či šokujúce vzory.

Minimalizmus môžete v súčasnosti vidieť takmer všade. Úplne ovládol bývanie, ako aj módu. Rovnako sú na tom aj okuliare. Niektorí už celé roky nevedia dopustiť na bezrámové okuliare. Nezakrývajú vašu tvár. Skôr opačne. Na prvý pohľad dávajú signál, že ste jemná, citlivá a otvorená bytosť, ktorá má rada vo veciach poriadok. Nepotrebujete sa na nič hrať. Váš pohľad, tvár, mimika prezradí všetkým, čo máte „za lubom“ a aké v skutočnosti ste.

bezrámové okuliare

Aj Richard Gere ich má zopár…

Minimalizmus vládne svetu!

Výber bezrámových okuliarov nie je vôbec ťažký. Riadi sa podobnými pravidlami, ako v prípade „klasických“ okuliarov. Na začiatku je potrebné si uvedomiť, aké dioptrie a hrúbku šošoviek máte. Od toho sa odvíjajú aj možnosti bezrámových okuliarov. Veľké dioptrie s hrubými sklami totiž v bezrámových okuliaroch nevyzerajú tak dobre, ako tenšie sklá. Práve tie evokujú jemnosť a decentnosť rámu. Dobrá optika by vám mala odporučiť najlepšie riešenie, aby bezrámové okuliare boli dostatočne pevné a pritom vám na tvári dokonale sadli.

bezrámové okuliare

Aj krásky ako Miroslava Duma poznajú tento štýl

Bezrámové okuliare s množstvom možností

Potom je to už jednoduché. Stačí si už len vybrať tvar, poprípade farbu šošoviek. Na výber máte najrôznejšie tvary. Dlhodobo obľúbené sú hranaté bezrámové okuliare. Za nimi nasledujú okrúhle.  Vyberajte si ich podľa typu vašej tváre. Výber farby je už na vás. Ak ich chcete používať v práci odporúčame priehľadné, ak budú zdobiť vašu tvár najmä vonku v spoločnosti, nemusíte sa báť ani farebnejších odtieňov. Bezrámové okuliare vám tak garantujú harmóniu tváre a okuliarov do jedného súmerného celku. Vyskúšajte ich a rozdiel spoznáte okamžite. Niekedy je menej skutočne viac!

 

Pridaj komentár