Cestovné tašky – balíme deti do školy v prírode

Cestovné tašky – škola v prírode sa blíži

Obdobie koncoročných školských výletov už zaiste patrí k tým príjemnejším aktivitám súvisiacich s povinnou školskou dochádzkou. A práve mesiace máj a jún sa školský rok dostáva do svojho finále. Pre deti je to obdobím, kedy okrem krátkych jednodňových školských zájazdov absolvujú aj pobyty v škole v prírode. Školy v prírode sú určené pre deti 3. a 4. ročníkov základných škôl, ale zvyknú sa organizovať aj pre predškolákov v materských školách. Každopádne však ide o dlhší niekoľkodňový pobyt, kedy je deťom potrebné prichystať a zabaliť cestovné tašky. Ale aj kufre, batohy a vypraviť ich čo najlepšie vybavených na prvé cestičky k samostatnosti.

cestovné tašky

Priestorné cestovné tašky s kvalitným úložným priestorom by malio byť samozrejmosťou.

Ako vyberať cestovné tašky na školské pobyty?

Cestovné tašky či kufre strednej veľkosti na kolieskach sú na školské pobyty vhodnou batožinou. Treba však vždy počítať so skutočnosťou, že deti si s týmto nákladom budú musieť poradiť prevažne sami (najmä tie školopovinné). Napr. pri presune do izieb, ale aj pri spiatočnom balení. Vyberajte preto len cestovné tašky veľkosťou primerané ich veku, ktoré však zároveň poskytnú optimálny úložný priestor na všetko, čo počas pobytu budú potrebovať. Vopred si s nimi vyskúšajte či cestovnú tašku dokážu „ovládať“ (napr. spôsob zatvárania, výsuvná rukovať a pod.), a nezabudnite ani na označenie menovkou, aby sa im na škole v prírode nestratili.

cestovné tašky

Cestovné tašky na kolieskach sú vhodné na školské pobyty.

Cestovné tašky zabaľte spoločne s deťmi

Skôr, ako sa pustíte do balenia cestovnej tašky, pripravte si zoznam (môžete sa riadiť aj tým, ktorý vám dajú v škole) a jednu jeho kópiu vložte aj do batožiny, aby si dieťa ľahšie odkontrolovalo veci pri spiatočnom balení. Balenie by ste mali robiť vždy spoločne s dieťaťom. Tak sa dieťa najlepšie naučí ako postupovať pri balení, napr. kam treba uložiť oblečenie, hygienické potreby či obuv. Cestovnú tašku však nikdy nenabaľte až na prasknutie a vždy nechajte v úložnom priestore istú rezervu, pretože dieťa sa samé nedokáže zabaliť až tak precízne a dokonale a určitá rezerva je potrebná aj pre rôzne darčeky z výletu.

Pridaj komentár