Vojenské nože ako súčasť výbavy na prežitie

Výber hoci aj obyčajného kuchynského noža je individuálna záležitosť. Každá gazdinka či skúsený kuchár vo veľkej renomovanej reštaurácii má svoje obľúbené nože a nádoby, v ktorých rád varí chutné veci pre návštevníkov. Doma či v reštauračnom prostredí prípravy jedál nepotrebujeme klasické vojenské nože. Iná situácia je samozrejme niekde vysoko v horách, kde občas testujeme sami seba a svoje schopnosti prežiť niekedy doslova na hrane v kritických situáciách.

Výber vojenského noža je individuálny

Výber akéhokoľvek noža je skutočne veľmi individuálna záležitosť. Okrem mnohých praktických dôvodov určite zohráva svoj podiel pri výbere noža aj to, aby sa majiteľovi vybraný nôž páčil aj svojím vzhľadom. Túto skutočnosť výrobcovia nožov rešpektujú a súčasný trh preto ponúka veľké množstvo vojenských nožov aj po stránke dizajnovej. V prípade, že sa ocitnete v situácii, kedy budete odkázaní iba na seba, svoje vybavenie a svoje schopnosti, stáva sa nôž na prežitie vaším najdôležitejším  pomocníkom a najdôležitejšou časťou vašej výbavy na prežitie.

vojenské nože

Nôž by sa mal majiteľovi páčiť.

Vojenské nože sú aj našich pocitoch

Mnohí z nás majú radi dlhodobé pobyty vysoko v horách, doslova v lone prírody, len so základným vybavením potrebným pre prežitie v takýchto charakteristických, klimaticky premenlivých prírodných  podmienakch. A aby sme sa  o niečo skúsenejší, vediac viac o sebe a svojich reakciách v záťažových situáciách, po určitom čase hlavne vrátili domov, k svojim blízkym,  k tomu samozrejme potrebujeme ten najlepší nôž. A kvalitné vojenské nože takéto vlastnosti majú.

vojenské nože

Závisí od situácie, na čo chceme nôž použiť.

Vojenský nož sa stáva občas našim priateľom

Predovšetkým je potrebné poznamenať, že výber noža je výsostne individuálny a je tu mnoho aspektov, ktoré musíte pri výbere zohľadniť. Takýto nôž sa stáva pri táborení v lese aj kuchynským nožom, aj sekerkou aj lopatkou, aj osobnou zbraňou v prípade nutnej potreby a obrany. Veľmi dôležitý je ale pocit, ktorý vám nôž dáva. Veľakrát môže váš život závisieť práve na vašom osobnom vojenskom noži.

Pridaj komentár