Cestovné tašky-na čo sa pri ich výbere zamerať

Blíži sa termín odchodu na vašu vysnívanú dovolenku?Už teraz počítate dni a nakupujete všetko potrebné, čo budete na dovolenke  potrebovať.Preistotu máte napísaný zoznam, čo všetko si chcete zbaliť, aby sa náhodou nestalo, že si zabudnete niečo veľmi dôležité, napr.svoje  najobľúbenejšie plavky.Zoznam vecí teda máte,ale viete  do čoho si všetky veci zbalíte?  Dnešný trh ponúka velké množstvo cestovných  tašiek rôznych materálov, veľkostí,farieb a vzorov.Treba si premyslieť, aké cestovné tašky budete potrebovať na vašu dovolenku. Tašky treba vyberať nielen z estetického, ale aj praktického hľadiska.

cestovné tašky

Cestovné tašky na kolieskach sú praktickým pomocníkom.

Cestovné tašky s kolieskami,či bez?

V prvom rade si musíme dobre premyslieť, koľko batožiny si potrebujeme zbaliť.V prípade, že budete mať veľa batožiny, je určite na mieste zvoliť radšej cestovnú tašku na kolieskach.Vyhnete sa tým zbytočnému naťahovaniu sa s batožinou, ktorú poriadne ani nezdvihnete.Cestovné tašky na kolieskach su praktickým pomocníkom, s ktorými sa bez akýchkoľvek problémov dostanete do auta, autobusu, či lietadla a nevypľujete pri tom dušu.Cestovné tašky na kolieskach sa dajú kúpiť aj so zadnými popruhmi,či výsuvnými držadlami.Otázkou je, či kupovať  tašku s dvomi,alebo štyrmi kolieskami.Odpoveď aspon z nášho pohľadu, cestovná taška so štyrmi kolieskami je stabilnejšia, umožnuje ľahšiu manipuláciu a tým pádom lepšiu kontrolu.

Rady pri cestovaní

V prípade že cestujete autobusom, alebo lietadlom, je vhodné si vybrať cestovnú tašku, ktorá bude mať pestré farby.Možno to zrovna nie je váš štýl, no výrazná farba batožiny vám zaručí, že ju veľmi ľahko a takmer ihneď zaregistrujete napr.v batožinonom priestore letiskovej haly.Budete vďačný cestovnej taške, ktorá má rozšíriteľný úchyt na vrchnej strane, kde si môžete bez problémov pripojiť menšiu tašku , čo vám uľahčí presun  a odbremení ruky.Za zmienku stojí nepremokavý obal ako vybavenie tašky, ktorý padne vhod napr.pri mokrých plavkách. A na záver, batožinu si pred odchodom na dovolenku, alebo inú cestu treba poriadne vyskúšať.Treba otestovať či sa vám s ňou pohodlne presúva, či sú materiály z ktorých je cestovná taška vyrobená kvalitné, aké je jej spracovanie a či vám sedí dobre v ruke, či sú zadné popruhy dobre nastavené a pohodlné. Touto kontrolou sa vyhnete možným nedorozumeniam.

cestovné tašky

Pestré farby batožiny vám zaručia, že ju veľmi rýchlo zaregistrujete.

Dizajn versus kvalita

Rozmýšľate nad kúpou štýlovej tašky, ktorá je viac módnou ikonou, ako kvalitnou cestovnou taškou?V tomto prípade naša rada znie, pokiaľ ide o cestovnú tašku a nechcete zažiť situáciu, že sa vám vaša luxusná taška pri cestovaní roztrhne ,voľte radšej kvalitu. Dizajnový kúsok z novej kolekcie tašiek či kabeliek si zakúpte na iné príležitosti.

Pridaj komentár