Vintage dekorácie – v akom štýle je zariadený váš byt?

Kto z nás by nechcel mať krásne bývanie, ktoré by nám závideli všetci naši hostia? Dekorovaniu a zariaďovaniu interiéru preto venujeme mnoho našej energie, času, ale aj financií a snažíme sa nájsť vždy len ten najzaujímavejší nábytok a bytové dekorácie. Sú to predovšetkým dekorácie, ktoré dokážu ozvláštniť aj ten najnenápadnejší interiér a dodať mu štýl a originalitu. V poslednom období je napríklad veľmi obľúbené bývanie vo vintage štýle a hoci sú vintage dekorácie v obchodoch ľahko dostupné, nie každý ich vie vo svojom dome správne skombinovať – výsledkom sú interiéri, ktoré by ste len ťažko vedeli špecifikovať.

Vintage dekorácie

Skvelá inšpirácia na dekoráciu.

Vintage dekorácie – keď menej je viac

Pri vintage dekoráciách rovnako ako aj pri všetkých iných dekoráciách platí, že skôr než na ich množstvo by ste sa mali zamerať na ich kvalitu a dizajn. Ak budete mať vo svojej obývačke desiatky tuctových dekorácií, ktoré nebudú ničím výnimočné, nikto si ich poriadne ani nevšimne. Naopak ak by ste mali v miestnosti dve či tri vintage dekorácie, ktorých prednosťou by bola napríklad ich veľkosť, farba alebo originálny vzhľad, narobili by oveľa väčšiu parádu než dekorácie v prvom prípade. Áno, je pomerne náročné nekupovať v obchodoch všetko čo vám príde pod ruky. Súčasná bohatá ponuka nás doslova núti nakupovať častokrát aj nepotrebné veci. Keď budete najbližšie v nejakom obchode s vintage dekoráciami, snažte sa napríklad nevybrať päť, ale len jednu dekoráciu. A hlavne takú, ktorá bude vo vašom byte neprehliadnuteľná!

Vintage dekorácie

Vintage doplnky dokážu nádherne dotvoriť atmosféru.

Kde zohnať najlepšie vintage dekorácie?

Vintage dekorácie dostanete kúpiť v bežných predajniach s dekoráciami, no omnoho lepšie urobíte, ak si doplnky v tomto štýle zadovážite niekde inde. Pýtate sa kde? Napríklad v miestnom bazáre alebo u vašej babky, pretože práve takéto kúsky sú skutočne vintage. Pátrajte po starých háčkovaných obrusoch, pekných vázach či džbánoch. Alebo po vyšívaných a čipkovaných vankúšoch, najlepšie s motívom ružičiek. Vintage dekorácie môžu mať aj podobu starých ošúchaných fotorámikov. Taktiež vzácneho porcelánu, svietnika, zlatých hodín či úchvatného lustra, ktorý sa okamžite stane dominantou každej miestnosti. Takéto dekorácie jednoducho v bežnom obchode nikdy nezoženiete.

Pridaj komentár