Vetracie systémy ako skvelý pomocník do každej domácnosti

Sú vetracie systémy potrebné?

Dobrú kvalitu vzduchu v dome zabezpečí jedine pravidelné vetranie, no vetranie pomocou okien je mnohokrát zložité a to predovšetkým v zimnom období alebo v noci. Všetky priestory, špeciálne tie, kde sa dlhší čas zdržiavajú ľudia, potrebujú mať vhodný vetrací systém, aby sa opotrebovaný vzduch, vlhkosť a nečistoty z objektu odvádzali von z domu. Vetracie systémy sú potrebné predovšetkým zo zdravotného hľadiska, no netreba zabúdať ani na úsporu prevádzkových nákladov, keďže vďaka vetraciemu systému viete ušetriť až polovicu financií na energiách. Vetrací systém vyrieši aj problém s plesňami vo vašom obydlí, čo je taktiež následok zvýšenej vlhkosti v dome.

vetracie systémy

Vetracie systémy okrem iného šetria peniaze.

Vetracie systémy a kvalita vzduchu

 Ak v dome pravidelne nevetráte, vo vzduchu značne narastá obsah oxidu uhličitého, zvyšuje sa vlhkosť, ale aj obsah škodlivín vo vzduchu a následkom toho sa množia škodlivé plesne, huby a rôzne alergény. V takýchto priestoroch človek častejšie chorľavie, pričom v horšom prípade si privodí alergie alebo až astmu. Vetrací systém vám vie zabezpečiť pravidelnú výmenu vzduchu počas celého dňa a to bez toho, aby ste vy pohli čo i len prstom. Žiadne otváranie okien dokorán niekoľko krát denne, ktoré aj tak nikdy nezabezpečia tak kvalitný vzduch ako vám zabezpečia vetracie systémy. Vetrací systém by už jednoducho mal byť súčasťou každého moderného príbytku.

vetracie systémy

Treba si premyslieť aj to, ako vetracie systémy umiestnime

Aké vetracie systémy sú naj?

Ponuka vetracích systémov je dnes naozaj bohatá a tak by nemal byť problém vybrať si taký, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Najčastejšie sa využíva riadené centrálne vetranie s rekuperáciou, vďaka čomu bude vzduch vo vašom dome vždy čerstvý, primeranej teploty aj vlhkosti, bez prachu a čo je najlepšie, bude taký aj o hodinu, dve či o päť hodín – jednoducho stále. Veľkým hitom sú aj okná, ktoré majú vetrací systém zabudovaný priamo v sebe a fungujú za pomoci senzorov, ktoré menia klímu prirodzeným okenným vetraním alebo pomocou okenných vetrákov. Vy tak máte v dome zdravý a kvalitný vzduch bez toho, aby ste okná museli otvárať.

Pridaj komentár