Tvorba webu – základné údaje a tipy

Tvorba webu – ako začať?

Uvažujete o novej web stránke, no samotná tvorba webu sa vám zdá dosť náročná? Môžete osloviť aj web dizajnéra.

Ešte predtým, ako oslovíte profesionála, by ste mali vedieť alebo ujasniť si, či bude vaša webstránka slúžiť pre váš biznis ako portfólio, recenzia, alebo bude slúžiť ako informačný web, blog či eshop. Mali by ste mať aspoň približnú predstavu o farbách, ktoré chcete na tvorbu webu využívať.

Obsah

tvorba webu

Tvorba webu – máte skúsenosti?

Veľmi dôležitý je obsah vo forme textu na webe. Ak si neviete pripraviť vlastný text, oslovte nejakého copywritera, ktorému poskytnete základné informácie o vašom biznise a on vám napíše profesionálny text, ktorý bude poskytovať všetky potrebné detaily o vás a o vašich službách, ktoré ponúkate, a taktiež bude zaujímavý a pútavý. Pre správne napísaný text je dôležité vedieť už na začiatku cieľ vašej web stránky a druh ľudí, ktorých chcete vaším webom osloviť.

Čosi extra

Mali by ste svojím webom tiež poskytovať niečo extra – niečo, čím sa budete líšiť od svojej konkurencie. Mal by to byť dostatočný dôvod pre to, aby si akýkoľvek užívateľ vybral zo širokej online ponuky práve tú vašu.

Na čo vám bude programátor?

Ak by tvorba webu mala byť náročnejšia, budete tiež potrebovať kvalitného a spoľahlivého programátora. Keďže v dnešnej dobe funguje takmer každý biznis aj online, nemali by ste tvorbu web stránky a jej dizajn brať na ľahkú váhu. Je to podstatný faktor, na ktorom vám váš biznis môže zarobiť alebo stroskotať.

Web dizajnér vám navrhne vzhľad a poradí detaily, ktoré užívateľov zaujmú, a programátor sa postará o funkčnosť a správne zakódovanie webstránky. Dobrý programátor vám bude užitočný aj do budúcnosti, ak váš biznis bude rásť a vy budete potrebovať postupne pridávať rôzne ďalšie funkcie na vašom webe. Ak pracujete s jedným programátorom od začiatku, práca bude neskôr prebiehať o to jednoduchšie.

Doména

Pri tvorbe webu je nesmierne dôležitý aj názov domény. Mal by byť pútavý, zaujímavý, ľahko zapamätateľný, nie príliš dlhý, a nejakým spôsobom vystihujúci produkt alebo službu, ktorú ponúkate.

Ak pre vás tvorba webu nie je novinkou a cítite sa dostatočne zdatní, pokojne zdieľajte vaše skúsenosti, komentáre, prípadne ďalšie rady a tipy.

Pridaj komentár