Čo čaká futbal Španielsko v nasledujúcej sezóne?

Futbal Španielsko a prestupové špekulácie

Ešte sa ani poriadne neskončila aktuálna sezóna a futbalový svet už obletelo niekoľko informácii o možných zmenách a prestupoch do novej sezóny. Takmer všetky informácie a špekulácie sú založené na neoficiálnych zdrojoch, no futbaloví novinári vedia veľakrát od predstaviteľov klubov vytiahnuť zaujímavé novinky. Táto sezóna bola posledná pre mnohé ikony svojich klubov, ako Xavi, Drogba či Steven Gerrard. Títo hráči dokázali pre svoje kluby naozaj veľa, či už to bola Barcelona, Chelsea alebo Liverpool, preto sa tieto kluby s nimi aj dôstojne rozlúčili. Tempo vo svetovom futbale však momentálne udávajú futbal Španielsko, a preto tento článok bude venovaný možným a pravdepodobným zmenám v španielskej La Lige.

futbal-spanielsko

Francúzsky talent Paul Pogba, o ktorom sa čoraz častejšie hovorí na prestupovom trhu.

Futbal Španielsko zažije novú Barcelonu

Tréner Luis Enrique, ktorý má na dosah s katalánskym celkom tréble, sa vyjadril, že v Barcelone sa končí jedna éra a zrejme príde mierna prestavba tímu. Pomaly v klube končia všetci legendárni hráči, vďaka ktorým Barcelona zažila zrejme najúspešnejšie obdobie v histórii. Po tom, čo minulý rok ukončil kariéru dlhoročný kapitán Carles Puyol, tak futbal Španielsko po dlhých 17 sezónach  so slzami v očiach opustil aj barcelonský mozog hry Xavi. Zmluva končí aj pravému obrancovi Danimu Alvésovi, ktorý bol predmetom prestupových špekulácii už pred minulou sezónou. Z Guardiolovej party tak z opôr ostávajú už len Messi, Iniesta, Sergio Busqets a Piqué. S príchodmi to budú mať Katalánci ťažké, kvôli prestupovému zákazu, no najčastejšie sa hovorí o príchode francúzskeho talentovaného záložníka Paula Pogbu.

Ancelloti na odchode

futbal-spanielsko

Futbal Španielsko – nahradí Zidane Ancellotiho?

Real Madrid v tejto sezóne nezískal ani jednu trofej, na čo v kráľovskom klube nie sú zvyknutí funkcionári, hráči, no najmä priaznivci. Aj keď od minulej sezóny Ancelloti vykonal dobrú prácu, o čom svedčí aj zisk Ligy Majstrov v predošlej sezóne, riaditeľ bieleho baletu sa vyjadril, že Real Madrid potrebuje oživiť. Meno nového šéfa madridskej lavičky prezradia už na ďalší týždeň. Najviac sa hovorí o Rafa Benitézovi z Neapolu, Jurgenovi Kloppovi z Dortmundu, ale aj o legende Zinedinovi Zidanovi, ktorý momentálne koučuje madridské „béčko“.

Futbal Španielsko by tak mala čakať nová éra, či sa to naplní však ukáže až nová sezóna 2015/2016.

Pridaj komentár