Tipy pre dokonalé svadobné fotky

Všetko pre dokonalé svadobné fotky…

Väčšina vecí, ktoré budú tvoriť váš veľký svadobný deň, bude pominuteľných – od torty, cez kyticu až po hudbu a zábavu. Niečo, čo vám však ako spomienka zostane natrvalo, sú svadobné fotky. Práve preto si myslím, že sú tým aspektom svadby, ktorému by ste mali venovať značnú mieru svojej pozornosti. Od výberu kvalitného fotografa, cez naplánovanie predsvadbového fotenia až po organizáciu fotenia počas samotného „dňa D“ – nič z toho by ste určite nemali zanedbať. Nuž a práve preto som sa rozhodla ponúknuť vám zopár základných tipov, čo robiť pre to, aby ste dosiahli naozaj dokonalé svadobné fotky.

svadobné fotky

Viete, čo môžete urobiť pre to, aby boli vaše svadobné fotky dokonalé?

Rešerš fotografov a foto štúdií je základom

Ak chcete mať svadobné fotky presne podľa svojich predstáv, zrejme najdôležitejší je počiatočný rešerš. Ten vám odporúčame uskutočniť hneď, ako začnete plánovať svoju svadbu, teda tak rok pred plánovaným dátumom. Rešerš zahŕňa vyselektovanie fotografov a štúdií, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí. Následne ich môžete pretriediť buď na základe vašich finančných možností alebo na základe toho, že si prezriete ich portfólio fotografií a vyberiete si tých fotografov / štúdiá, ktorých práce sa vám páčia najviac.

Nechajte si poradiť a dohodnite si osobné stretnutie!

Keď sa váš výber značne zúži, skúste si na internete nájsť recenzie na svadobné fotky od daného fotografa alebo fotografického štúdia. Ak sa vám to nedarí, pokojne môžete založiť aj vlastné fórum / diskusiu na svadobnom portáli, akým je napr. www.Beremese.cz. Týmto spôsobom sa váš výber môže ešte viac skresať. S „finalistami“ vám potom odporúčam už dohodnúť si osobnú schôdzku – to, ako sa v ich prítomnosti cítite a ako na vás pôsobia naživo, je totižto pri fotení na svadobné fotky nesmierne dôležité.

Aj pred- svadobné fotky sú dôležité

Pre kvalitné svadobné fotky je dôležité aj predsvadobné fotenie. To má väčšinou za úlohu zvečniť vaše „rande“. Pri takomto predsvadobnom fotení si môžete veľmi dobre vyskúšať, ako sa bude s vašim fotografom spolupracovať počas vášho veľkého dňa a tiež mu môžete ešte v praxi ukázať, čo sa vám na hotových fotkách (ne)páči.

svadobné fotky

Nezabudnite si urobiť ani pred- svadobné fotky z vášho „rande“

Fotenie počas svadby

Poslednou bodkou, ktorú môžete urobiť pre to, aby boli vaše svadobné fotky dokonalé je, že si naplánujete fotenie počas svadobného dňa. Totižto, časový harmonogram je v tomto prípade veľmi dôležitý, aby ste zbytočne nemuseli „stresovať“ :-). Viac tipov pre dokonalú svadbu nájdete aj na portáli Beremese.cz.

Pridaj komentár