Grécko dovolenka – návšteva v letovisku Nea Vrasna

grécko dovolenka

Grécko dovolenka v Nea Vrasna – nádherné pláže a kvalitné služby

Fakt, že Grécko dovolenka je už niekoľko rokov po sebe obrovským lákadlom pre turistov z rôznych kútov sveta snáď už netreba ani pripomínať či vysvetľovať. Práve preto náš dnešný článok nie je venovaný dovolenke v Grécku vo všeobecnosti, ale prinášame vám pohľad do jedného, síce obľúbeného, ale nie najznámejšieho, gréckeho letoviska, konkrétne do úchvatného prímorského mestečka, ktoré nesie názov Nea Vrasna.

Nea Vrasna – poloha, more, pláže a služby

Nea Vrasna je jedno z  prímorských letovísk, ktoré sa nachádzajú v severnej časti Grécka, iba necelú hodinku cesty autom od jedného z najväčších gréckych miest – Solúna (alebo tiež Thessaloniki). Obmýva ho Egejské more, konkrétne Nea Vrasna sa nachádza na brehoch Strymonského zálivu.

Dovolenka Grécko v tomto letovisku vám ponúka oddych prevažne na pieskovo-štrkových plážach, ale turistov sem láka hlavne niekoľko kilometrov dlhá čisto piesočnatá pláž. O kvalitu služieb, ktoré sú ponúkané na spomínaných plážach sa vôbec nemusíte obávať, pretože sú v prvom rade až prekvapivo čisté a v druhom rade k dispozícii tu budete mať sprchy, slnečníky aj ležadlá.

Ubytovanie, ktoré nájdete počas Grécko dovolenka v Nea Vrasna

Pokiaľ ide o ubytovanie, v Nea Vrasna nájdete skutočne „všehochuť“. Príjmy tamojších domácich obyvateľov pochádzajú hlavne v letných mesiacoch z turistického ruchu a tak tu nájdete nespočetné množstvo privátov doslova na každom rohu. Ak nepreferujete ubytovanie v súkromí, najmä pre rodiny s malými deťmi je to vhodný prenájom apartmánov. Tie drahšie nájdete hneď v blízkostí pláži, lacnejšie alternatívy až smerom k centru mesta. Grécko dovolenka v meste Nea Vrasna vám však ponúka aj klasické dovolenkové ubytovanie v hoteloch rôznych cenových kategórií.

Kam sa vybrať v okolí?

grécko dovolenka

Grécko dovolenka v prímorskom mestečku Nea Vrasna

Vo chvíli, keď budete hľadať možnosti, ako počas Grécko dovolenka využiť svoj voľný čas, odporúčame vám krátku pešiu prechádzku do vedľajšieho letoviska Asprovalta, kde nájdete nádhernú dlhú promenádu lemovanú palmami, obchodíkmi so suvenírmi, rôznymi reštauráciami a kaviarničkami. Takisto tu máte možnosť vyskúšať si typický rušný nočný život Grécka v tých najrôznejších nočných baroch, puboch a diskotékach.

Pre tých zvedavších je tu možnosť výletov do okolitých miest, hlavne teda do spomínaného Solúna, kde nájdete aj viaceré historické pamiatky či dokonca najrozsiahlejšiu Európsku jaskyňu.

Pridaj komentár