Škola v prírode: ako sa správne pripraviť?

Škola v prírode: ako sa správne pripraviť?

Chystajú sa aj vaše deti zažiť parádnu dovolenku s kamarátmi v horách? Prinášame vám pár rád, čo zbaliť na cestu deťom a ako ich pripraviť na nové zážitky predtým, než príde škola v prírode.

škola v prírode

Škola v prírode je najlepší spôsob ako tráviť slnečné dni.

Na čo pred odchodom nezabudnúť?

Pred odchodom do školy v prírode určite nezabudnite vysvetliť deťom pár vecí. Samozrejme v prvom rade by si mali na seba dávať pozor. Hoci sú animátori školeným dozorom, ktorý má, ako sa hovorí, oči všade, najmä staršie deti by si na seba mali dávať pozor. V neznámom prostredí sa netreba naháňať, pred jedlom si vždy umyjeme ruky, ak ideme na slniečko, natrieme sa opaľovacím krémom. Tieto rady sú azda tými najhlavnejšími, ktoré odporúčame spomenúť pred odchodom do školy v prírode.

Aké oblečenie pripraviť do školy v prírode?

Škola v prírode je miestom, kde deti potrebujú každodenné veci. Zabaliť by ste im teda mali bežné oblečenie. Začíname hornou časťou tela. Potrebovať budete tielko, tričká s krátkym rukávom, tričká s dlhým rukávom, sveter, mikinu. V prípade silnejších slnečných lúčov odporúčame pribaliť šiltovku, klobúk alebo šatku, ktorou sa dieťa bude môcť ochrániť napríklad pred úpalom. Na spodnú časť tela potrebujeme dostatočný počet spodnej bielizne, krátke nohavice, dlhé nohavice, viacero párov ponožiek, tenisky, gumáky a letné sandáliky. Škola v prírode ponúka v letných mesiacoch aj bazén či možnosť zájsť na kúpalisko, preto nezabúdajte na plavky.

škola v prírode

Škola v prírode zanecháva čarovné spomienky.

Lieky a ďalšie potrebné veci na cestu do školy v prírode

V neposlednom rad netreba zabúdať ani na lieky na alergiu, či lieky na iné choroby, ktoré deti denne používajú. Okrem toho sa viacerým z nás stáva, že pociťujeme nevoľnosť pri cestovaní autom a autobusom. Aj v takom prípade treba siahnuť po potrebných liekoch. Okrem toho je dobré mať po ruke aj vreckové, vďaka čomu budú môcť deti domov poslať pohľadnicu alebo kúpiť si niečo sladké po dobrom obede. Samozrejme, nemusíte baliť hneď celú skriňu. Určite oddeľte menej potrebné a bežné oblečenie, ktoré skutočne musia mať naše ratolesti pri sebe. Na cestu im napokon zabaľte nejaké dobré čítanie,  desiatu a vodu. Škola v prírode sa môže začať.

škola v prírode

Škola v prírode: nechajte svoje deti spoznávať prírodu.

Pridaj komentár