Definícia a využitie offshore bankového účtu

Offshore bankový účet

Klasický bankový účet má založený asi každý z nás, no stále viac môžeme počuť o tzv. offshore účte, ktorý svojmu majiteľovi okrem iného sľubuje aj množstvo výhod, aké mu bežný účet nemôže poskytnúť. Čo to ale ten offshore bankový účet je? Nehrozia pri ňom žiadne komplikácie? A pre koho je určený? V skratke by sa dalo povedať, že offshore účet je účet založený v bankách, ktoré pôsobia v tzv. offshore zónach – v zahraničných štátoch, kde je nižšie daňové zaťaženie. Ide ale o to, že offshore banka môže svoje služby poskytovať komukoľvek na svete okrem klienta, ktorý má trvalé bydlisko v rovnakej krajine ako banka. Ideálnou destináciou pre váš offshore bankový účet sú krajiny ako napríklad Belize, Panama, Maurícius a iné.

offshore bankový účet

Offshore bankový účet spravujete aj pomocou internet bankingu

Offshore účet – jednoducho a bez cestovania

Offshore účet si môže založiť ktokoľvek a to tak fyzická ako aj právnická osoba. Založiť si môžete dokonca aj viacero offshore účtov naraz, pričom nie ste obmedzení ani počtom transakcií či výškou minimálneho zostatku na účte. Založenie účtu je pritom veľmi jednoduché a obvykle nie je ani nutné do banky vycestovať – všetko vyriešite z pohodlia vášho domova cez internet. Pri zakladaní offshore účtu je potrebné doložiť zvyčajné dokumenty ako preukaz totožnosti a doklad potvrdzujúci vašu adresu – napríklad faktúru za plyn či výpis z účtu. Proces otvorenia offshore účtu trvá zvyčajne 4 – 8 týždňov.

Prečo práve offshore bankový účet?

Offshore bankový účet si ľudia najčastejšie zakladajú z dôvodu ochrany svojho majetku či peňazí. Bankový účet v offshore destinácii je vhodným nástrojom aj pre ukrytie firemného majetku, pokiaľ hrozí napríklad riziko útoku zo strany konkurencie alebo exekútora. Peniaze na účte sú dokonale chránené a existuje len veľmi malá šanca, že by sa o offshore účte niekto z dotyčných osôb dozvedel. Offshore banky totiž ponúkajú vysokú úroveň anonymity a preto sú všetky vaše údaje prísne tajné. V tejto súvislosti je offshore účet len veľmi ťažko vypátrateľný z pozície miestnych úradov či exekútora, ktorí nemajú informácie o mieste a ani banke, kde je účet založený.

Pridaj komentár