Sektorové kuchyne sú vhodné aj do menšieho priestoru

sektorové kuchyne

Sektorové kuchyne – aké sú ich (ne)výhody?

Pri zariaďovaní domácnosti, napr. pokiaľ ide o novostavbu rodinného domu či o zrekonštruovaný byt, je dôležitý aj správny výber kuchyne. Každá moderná kuchyňa by mala byť nie len praktická a funkčná, ale zároveň aj atraktívna, pretože je spolu s obývačkou srdcom každej domácnosti, miestom, kde sa najčastejšie stretáva celá rodina. No a práve preto by mala byť príjemným prostredím pre všetkých jej členov.

Sektorové kuchyne a ich výhody

Veľmi žiadané sú v súčasnosti najmä sektorové kuchyne, ktoré sú moderné a zároveň aj cenovo dostupné. Sektorové kuchyne sú vhodným riešením do menších bytov, ale hodia sa aj do priestrannejších kuchýň v rodinných domoch. Je to veľmi variabilný skriňový nábytok z jednotlivých dielov, ktoré môžete ľubovoľne zostaviť a vzájomne skombinovať. Týmto spôsobom si môžete zostaviť kuchyňu presne podľa svojich predstáv.

Inšpirácie a rady

Pri plánovaní kuchyne je potrebné brať do úvahy rozmery aj celkovú dispozíciu budúcej kuchyne a snažiť sa maximálne účelne využiť celý priestor. Užitočné pre vás môžu byť aj rôzne nápady, rady a konkrétne realizácie kuchýň, ktoré nájdete na internetových stránkach. Ak už získate akú takú predstavu o tom, ako by mala vaša kuchyňa vyzerať, je najlepšie vybrať sa priamo do predajní či kuchynských štúdií, kde vám odborne poradia a pomôžu vašu sektorovú kuchyňu čo najlepšie zostaviť.

Ideálne materiály pre kvalitné kuchyne

Pri výbere nábytku do kuchyne dbajte najmä na kvalitu materiálu aj prevedenia. Povrch dvierok býva potiahnutý špeciálnou fóliou, ktorá je odolná voči vode a vlhkosti, ale najlepšie je, ak sa presne poinformujete o použitých materiáloch, o ich životnosti aj možnosti čistenia a údržby (napr. aké čistiace prostriedky sú vhodné na čistenie bez rizika poškodenia povrchu kuchynských skriniek). Ak nábytok nie je ošetrený proti vlhkosti, porozmýšlajte nad možnosťou ho ošetriť farbou na drevo – napr. od San Marco.

sektorové kuchyne

Inšpirácie pre sektorové (aj iné) kuchyne môžete načerpať na www.homebydleni.cz!

Sektorové kuchyne sa vyrábajú v rôznych prevedeniach a farebných odtieňoch (napr. v drevo dekoroch dub, buk, jaseň, jelša, orech či v rôznych farbách – vanilka, červená, fialová).

Ak už bude vaša voľba akákoľvek, či sa rozhodnete pre sektorové kuchyne, alebo kuchyne na mieru, dôležité je, aby ste nezabúdali, že kuchynská linka by nemala byť len módnym výstrelkom, ale radšej klasikou, ktorá sa vám bude páčiť aj o niekoľko rokov. Inšpirácie môžete načerpať aj na portáli www.homebydleni.cz!

Pridaj komentár