Moderné kuchynské linky a spoločný priestor

moderné kuchynské linky

Moderné kuchynské linky prepojené s obývačkou – trend posledných rokov

Moderné kuchynské linky pri zariaďovaní bytu či rodinného domu patria k výrazným položkám finančného rozpočtu každej domácnosti. V súčasnej dobe je mnoho možností ako vytvoriť dokonalú, praktickú a modernú kuchyňu, záleží však predovšetkým na priestore, ktorý máme k dispozícii a tiež na našich finančných možnostiach. To sú dva základné mantinely, ktoré ohraničujú naše možnosti a buď nás čiastočne obmedzujú alebo ponúkajú veľkorysejšie možnosti. Pre moderné kuchynské linky by už mala byť ergonómia samozrejmosťou a správne rozvrhnutie kuchyne do jednotlivých zón (uskladnenie, príprava, varenie, umývanie) už je nám väčšinou tiež dobre známe. Vybrať si však v nekonečnom množstve farieb a dizajnov to nie je také jednoduché ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Kuchyňa ako spoločenský priestor

Moderné kuchynské linky sú v dnešnej dobe súčasťou spoločenského priestoru, najmä vďaka obľúbenému prepojeniu kuchyne s obývacou izbou, ktoré je populárne už niekoľko rokov. Predstava klasickej kuchyne ako ju poznáme z detstva sa práve vďaka zjednoteniu  obývacieho priestoru s kuchynským značne mení a moderné kuchynské linky sa dnes vnímajú ako niečo, čo bude stále na očiach. O to dôležitejšia je aj estetická stránka kuchyne a samotný dizajn, od ktorého sa vyžaduje kuchyňa, ktorá bude elegantnejšia a dokonale zladená s ostatnými časťami obývacieho priestoru, no zároveň kuchyňa, ktorá si musí zachovať aj svoju funkčnosť.

moderné kuchynské linky

Moderné kuchynské linky v atypických priestoroch

Moderné kuchynské linky a dekor

Drevo a drevený dekor zohrávajú v kuchyni dôležitú úlohu už od dávnych čias, kedy bol súčasťou kuchyne iba  tzv. kredenc či masívny drevený nábytok. Aj dnes má dekor dreva svoje pevné miesto pri výrobe kuchynských liniek, ale povrchová úprava typická pre moderné kuchynské linky sa nesie najmä v znamení vysokého lesku, ktorý dodáva kuchyni viac luxusu a elegancie. Vysoký lesk v čisto bielom, prípadne béžovom či kávovom farebnom odtieni je veľmi obľúbeným dekorom moderných kuchýň a jeho použitie napr. na horných skrinkách v kombinácii so spodnými skrinkami v matnom či lesklom drevodekore je tiež veľmi obľúbené.

Pridaj komentár