Šatníkové skrine v predsieni urobia dobrý dojem

Predsieň je jednou z najdôležitejších miestností v dome a hoci býva väčšinou malá, s vhodne zvoleným nábytkom a bytovými doplnkami si z nej môžete aj vy urobiť útulné a reprezentatívne miesto, ktoré ohúri každého hosťa. Úplným základom čo sa týka nábytku je šikovný botník a priestranná šatníková skriňa, pričom rozmery skrine môžu byť prispôsobené podľa toho, akú veľkú predsieň máte. Šatníkové skrine vám pomôžu, aby boli vaše kabáty, klobúky a iné potrebné veci vždy pekne upratané na svojom mieste a zbytočne vám nezavadzali. Šatníkové skrine sú u ľudí najbežnejšou voľbou a vyberať si ich môžete v nekonečných prevedeniach, veľkostiach a materiáloch – tak hor sa nakupovať!

Šatníkové skrine

Priestranné šatníkové skrine ponúkajú množstvo úložného priestoru

Šatníkové skrine v spálni

Predsieň však ani zďaleka nie je jedinou miestnosťou, kde nájdu šatníkové skrine využitie. Najčastejšie ich nájdete v spálni, kde ale musia ladiť s ostatným zariadením a zároveň by mali byť čo najpriestrannejšie, aby sa do nich zmestilo všetko potrebné. Veľkosť šatníkovej skrine si vopred dobre premyslite, premerajte miestnosť a vyhraďte jej svoje miesto. Nemala by vám však zavadzať, hlavne ak volíte prevedenie s klasickým otváraním dvierok – vtedy treba rátať s tým, že na ich otváranie potrebujete mať určitý priestor. Omnoho lepšou voľbou sú skrine s posuvnými dverami, ktoré sú častokrát spestrené praktickým zrkadlom, ktoré ocenia najmä ženy.

Šatníkové skrine

Šatníkové skrine s posuvnými dverami dobre využiteľné najmä v menších priestoroch

Šatníkové skrine – aký materiál je najvhodnejší?

Výber správneho materiálu býva spravidla najväčšou dilemou. Je lepší drevený masív alebo lamino? Na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať, pretože oba materiály majú svoje pre aj proti. Drevo je veľmi atraktívny materiál, ktorý skrášli akúkoľvek miestnosť, je pevné, stabilné, odolné a vydrží vám mnoho rokov. Nevýhodou je však vyššia cena a to, že drevo je náročné na udržiavanie, čo nie každému vyhovuje. Lamino je naopak cenovo priateľné a veľmi ľahko sa čistí. Výhodou je aj nekonečné množstvo odtieňov z ktorého si môžete vyberať, vďaka čomu sa tieto skrine jednoducho kombinujú s už existujúcim nábytkom. Nevýhodou je snáď len to, že vzhľadovo sa lamino drevu iba približuje a nábytok z neho bude vždy iba akousi napodobeninou.

Pridaj komentár