Rekonštrukcia

Rekonštrukcia – akým chybám by ste sa mali vyvarovať (2. časť)

V prvej časti článku si sme začali hovoriť o častých chybách pri zveľaďovaní príbytkov a tomu, ako sa im vyvarovať. Ak chcete vedieť čo robiť, aby bola vaša rekonštrukcia úspešná a nič vás neprekvapilo, pokračujte v čítaní.

Domáci majster vs. odborník

rekonštrukcia

Rekonštrukciu zverte do rúk odborníkom

Taktiež sa stáva, že niektorí domáci majstri precenia svoje schopnosti a rekonštrukcia nedopadne podľa ich predstáv. Chyba môže vzniknúť napr. nepresným meraním. No aj tá najmenšia odchýlka niekedy môže spôsobiť veľmi veľké problémy. Na opravu je potom potrebné zavolať odborníkov, ktorí vám iba zvýšia náklady, ktoré ste pôvodne chceli svojpomocnou prácou ušetriť.

V prípade, že sa rozhodnete rekonštrukciu nechať na odborníkov, ani v tomto prípade sa príliš neunáhlite. Ak sa vám nepozdáva prístup alebo komunikácia, hľadajte inde. Neseriózny prístup zistíte napr. tak, že firma vám neodpovedá na maily, nedvíha telefón. Získajte referencie od známych alebo na internete. Pre vyhnutie sa konfliktu, na celú rekonštrukciu si vyberte iba jednu firmu.

Dbajte na to, aby ste od firmy, prevádzkujúcej prestavby vo vašom byte, dostali zmluvu a faktúru. Iba tie vám dávajú záruku, že ak niečo nebude v poriadku, môžete sa na ňu obrátiť s reklamáciou. Bez potrebných dokladov vám reklamáciu neuzná nikto.

rekonštrukcia

Inšpiratívna rekonštrukcia kuchyne

Ak chcete, aby rekonštrukcia bytu mala naozaj zmysel, použite kvalitný materiál. Nesnažte sa na ňom príliš ušetriť. Len kvalitný materiál ale i výrobky vám totiž zaručia, že zrekonštruované časti vydržia dlho a plne funkčné. Navyše, ušetrené peniaze budete s veľkou pravdepodobnosťou musieť časom investovať do opráv. Kvalitné farby, nátery, omietky a ostatné nevyhnuteľné materiály, ktoré pri rekonštrukcii budete potrebovať zoženiete napr. od značky San Marco.

Je rekonštrukcia naozaj výhodná?

Rekonštrukcia bytu by mala byť naozaj dobre premyslená. Napríklad v prípade, že chcete zrekonštruovať byt v staršej budove a následne ho predať. Toto sa vám nemusí veľmi vyplatiť, pretože hoci byt bude vyzerať novo a pekne, ostatné prostredie tak vyzerať nemusí, čo väčšinu potencionálnych kupcov určite odradí.

Dúfam, že vám tento článok trochu pomohol a spomenutým chybám sa pred a počas rekonštrukcie úspešne vyhnete.

Pridaj komentár