Kvalitné Nemecké kuchyne

Nemecké kuchyne s osobnosťou

Kuchyňa je centrálnym bodom každého domu či bytu. Nezáleží na tom či chcete veľkú kuchyňu do tvaru L či U s ostrovčekom alebo máte obmedzený priestor a zmestí sa vám len jedna línia kuchynskej linky so spotrebičmi. Riešením, ako dodať každému metru osobnosť, maximálne využitie priestoru a štýl, sú elegantné nemecké kuchyne.

Nemecké kuchyne sa vyznačujú naozaj skvelým a jedinečným dizajnom, ktorý nenájdete len tak hocikde. Nemecké kuchynské linky sú flexibilné a môžu byť použité vo všetkých veľkostných typoch kuchyní. Poskytujú veľmi prakticky rozvrhnutý úložný priestor, ktorý je zároveň dizajnovým prvkom.

Nemecké kuchyne

Nemecké kuchyne značky Schueller

Minimalistické nemecké kuchyne

Charakteristickým prvkom nemeckých kuchyní je minimalizmus, ktorý sa prejavuje všade. V prvom rade je to žiadne alebo minimálne zdobenie kuchynských dvierok. Dvierka bývajú s povrchovou úpravou lakovaného skla, vo všetkých možných farbách. Medzi najobľúbenejšie farby už roky patrí biela, v popularite ju však dobieha béžová a slonovinová, nájdete však aj fialové, červené, modré a čierne nemecké kuchyne. Okrem kovu a lakovaného skla môžete nájsť v nemeckých kuchyniach ale drevené dyhy alebo rôzne upravovaný kameň.

Minimalizmus sa tiež prejavuje na systéme otvárania skriniek. Moderné nemecké kuchyne majú spôsob otvárania systémom push, teda bez viditeľných úchytiek a rúčiek. Pokiaľ máte radi prvky klasiky, určite sa nájdete v tenkých horizontálnych kovových rúčkach, ktoré len podčiarknu celkovú jednoduchosť kuchyne. Jednoduchosť sa zachováva aj v obkladoch, ktoré sa nachádzajú medzi hornými a dolnými úložnými skrinkami. Tieto obklady, v minulosti z kachličiek, sú dnes zo spomínaných drevených dýh, skla alebo sa v tomto priestore nenachádzajú vôbec.

Nemecké kuchyne

Kvalitné a exkluzívne Nemecké kuchyne

Schované spotrebiče

Elektrické spotrebiče sú buď veľmi efektívne schované v kuchynskej linke alebo svojou farebnosťou vhodne dotvárajú celkový dizajn pre nemecké kuchyne. Pokiaľ si zvolíte kuchynskú linku v kombinácií s pochrómovanými alebo kovovými lištami a úchytkami, klasické spotrebiče vám budú veľmi pekne ladiť. Ak máte však predstavu o kombinácií lakovaného skla s drevom, pridávať ďalší kovový prvok by bolo priveľa. V tomto prípade sa spotrebiče umiestňujú za dvierka skriniek. Je možné takto schovať väčšinu spotrebičov vrátane chladničky.

Pridaj komentár