Rekonštrukcia

Rekonštrukcia – akým chybám by ste sa mali vyvarovať (1. časť)

rekonštrukcia

Aby aj vaša rekonštrukcia dopadla rovnako potrebujete správny rozpočet

Rekonštrukcia bytu nám prináša možnosť, ako si zveľadiť príbytok, spraviť ho krajším, praktickejším. Mnoho ľudí však pri rekonštrukcii robí chyby. V tomto článku by som vám preto chcela uviesť niekoľko najčastejších chýb, ktoré táto úprava bytu prináša a tiež to, ako sa im vyvarovať.

Urobte si čo najpresnejší rozpočet

Často sa stáva, že ľudia neodhadnú alebo až podcenia výšku výdavkov. Určite aj preto, že s rekonštrukciou nemajú dostatočné skúsenosti. Vypočítať si čo najpresnejšiu cenu je však veľmi dôležité. Treba si urobiť prieskum trhu, zistiť ceny potrebného stavebného materiálu, cenu stavebných prác, odvozu za odpad a pod. Myslite na všetky detaily, od podlahy až po vypínače a svietidlá. Ak nemáte dostatok financií, s rekonštrukciou radšej počkajte. V opačnom prípade totiž môže dôjsť k predlžovaniu termínov plánovaných prác. Mnoho ľudí napr. v rámci šetrenia volí lacný a nekvalitný materiál ale i veci, ktoré sa im v konečnom dôsledku ani nepáčia. Ak sa teda chcete vyhnúť nečakaným prekvapeniam, dobrý výpočet je základom.

Rekonštrukcia by mala byť dobre naplánovaná a načasovaná

Nech už sa pre rekonštrukciu rozhodnete z akéhokoľvek hľadiska, vždy si poriadne premyslite svoje možnosti a možnosti vášho bytu. Váš byt síce po úprave môže vyzerať moderne, luxusne, no v prvom rade musí byť prispôsobený vám a vašim potrebám, zvyklostiam. Vy ste totiž tí, ktorí v ňom budú žiť, preto myslite na seba, nie na svojich hostí.

rekonštrukcia

Úspešná rekonštrukcia vyžaduje dobrý plán

Ak chcete, aby vaša rekonštrukcia bola úspešná, musíte si urobiť aj dobrý plán. Ak si totiž počas prác zmyslíte, že chcete niečo navyše, musíte rátať s tým, že každá zmena stojí čas i peniaze. Naplánovať si treba všetko. Zistite si či materiál, ktorý chcete použiť, majú skladom alebo si naň budete musieť počkať. Spýtajte sa známych aké skúsenosti majú oni a čo by vás prípadne počas prác mohlo zaskočiť.

Rekonštrukcia by nemala byť len dobre naplánovaná, ale aj načasovaná. Ak plánujete rekonštruovať viac častí, robte to radšej naraz. Dôvodov je hneď niekoľko. Postupná rekonštrukcia zaberá viac času, a zožerie aj viac peňazí. Nervy budete mať nielen vy ale i vaši susedia, ktorým dlhotrvajúci hluk a víriaci sa prach určite vadí. Taktiež si na rekonštrukciu vyhraďte správny čas. Čím viac času, tým lepšie. V práci si vezmite pár dní voľna, deti nech sú radšej v škole, u starých rodičov. Všetko tak pôjde rýchlejšie a hladšie.

Viac sa dozviete v pokračovaní tohto článku.

Pridaj komentár