RC model vrtulníkov je hračkou nielen pre deti

RC modely sú veľmi populárne hračky ako pre deti, tak aj pre dospelých. Jedná sa o modely rôznych dopravných prostriedkov, ktoré je možné ovládať na určitú vzdialenosť. A práve preto sa často označujú ako rc modely.  Akronym RC je totiž anglická skratka pre Remote Control, čo vo voľnom preklade znamená „diaľkové ovládanie“. Môže sa pritom  jednať o diaľkovo ovládané autá, motorky, lietadlá, vrtuľníky, lode, rakety alebo napríklad aj o ponorky. Všetky rc modely majú až na niekoľko výnimiek svoj vlastný pohon.

rc-vrtulnik-syma-s109g-2913.thumb_334x334

                          RC vrtuľník

Čo je to rc vrtuľník?

Dosť zjednodušene sa dá povedať, že taký rc vrtuľník je malá zmenšenina alebo napodobenina skutočného vrtuľníka, ktorá je nami ovládaná rádiovým signálom na diaľku.  Na trhu existuje množstvo druhov rc vrtuľníkov. Od tých pre úplných začiatočníkov, pokročilých ako aj pre účastníkov rôznych náročných modelárskych súťaží. Je niekoľko prístupov k ich deleniu. Ale asi to najzákladnejšie je delenie rc vrtuľníkov na elektrický alebo spaľovací pohon.

 

Ako vybrať vrtuľník na diaľkové ovládanie?

Pre začiatočníkov je vhodný najmä mikrovrtuľník s dvoma protibežnými rotormi. Tieto vrtuľníky sú schopné pokojného letu, pri manévrovaní vo vzduchu sa vyznačujú dobrou stabilitou. Vďaka tomu sa dobre ovládajú. Helikoptéry pre skúsených užívateľov tvoria najčastejšie jednorotorové vrtuľníky majúce citlivejšie ovládanie. Ak nie ste na toto náročnejšie ovládanie zvyknutí, môže vám ovládanie modelu spočiatku spôsobovať ťažkosti. Ale s trochou cviku a skúseností si aj na neho čoskoro zvyknete.

quadcopter-x-drone-h07nc-2.4g-s-kamerou-2583.thumb_334x334

Kvadrokoptera-x-drone na ovládanie s kamerou

Ste úplný začiatočník a neviete si rady aký rc vrtuľník zaobstarať?

Ak ste neskúsený začiatočník, potom sa nákup toho najlepšieho modelu vrtuľníka môže zmeniť v nebezpečnú záležitosť. V prípade ak ste začiatočník  a túžite po rc vrtuľníku, potom voľte taký model, ktorý je ľahko ovládateľný a stabilný. Pri nákupe rc modelu je treba vhodne vybrať typ a veľkosť. Ak ste si nie  istí, aký rc model zvoliť, potom sa neváhajte opýtať svojho známeho alebo priamo konkrétneho predajcu.

Pridaj komentár