Predsieň – brána k harmonickému životu?

predsieň

Ako zariadiť svoju novú predsieň tak, aby pôsobila harmonicky?

Ako zariadiť predsieň v súlade s Feng-Shui?

Kto z nás by si neprial mať v živote viac zdravia, šťastia, lásky?  Kto by si neprial harmonický život? Na to, aby sme v živote dosiahli vytúženú harmóniu a vitalitu, nám môže pomôcť aj staré čínske umenie Feng – shui, ktoré napomáha usmerňovať tok energie našim životným priestorom.

Predsieň- vstupná brána nielen pre hostí, ale aj pre energiu

Predsieň je prvé miesto, ktoré víta nielen vás a vašich hostí a je teda akousi prvou vizitkou vás samých, ale aj energiu čchi a následne ju rozdeľuje po celom príbytku. Preto ak chceme, aby svieža energia do nášho domova voľne prúdila, musíme jej uvoľniť priestor.  Predsieň by preto mala byť dobre osvetlená, priestranná a uprataná.

Predsieň si poriadok vyžaduje

Aj z praktických dôvodov je potrebné, aby bol v predsieni dostatok úložných priestorov a aby nebola preplnená nenosenou obuvou, kabátmi, či športovými potrebami. V malej predsieni je však dôležité neprehnať to ani s nábytkom. Citlivo pristupujte aj k výberu dekorácií, ktoré by mali byť v súlade so zariadením ostatných častí bytu.

Typy a triky pre vašu predsieň

V prípade, že sa pri vstupe do predsiene ocitnete oproti ďalšej stene, je vhodné na ňu zavesiť obraz krajinky, alebo zrkadlo, ktoré uvoľnia blokovanú energiu a otvoria stiesnený priestor. Pozor ale, zrkadlo nesmie byť priamo oproti vstupným dverám, lebo by prichádzajúcu energiu odrážalo späť.

predsieň

Tip na predsieň, ktorá dokonale „ladí“

Hlavné vchodové dvere by sa nemali nachádzať priamo oproti zadnému vchodu, pretože energia by tadiaľ doslova “preletela” a ani oproti dverám toalety. Tiež nieje vhodné, aby bolo oproti vstupným dverám okno, alebo schodisko. Takúto situáciu vylepšíte tak, že okno zastriete závesom, alebo pred okno postavíte vyšší kvet. Medzi schodisko a vchodové dvere je vhodné umiestniť kvet, skrinku alebo paraván, ktoré odklonia prúdiacu energiu.

Energiu si do bytu môžete pritiahnuť aj použitím zvonkohry umiestnenej hneď za vchodovými dverami.

Ak máte do predsiene priamy prístup denného svetla, určite tam umiestnite živé kvety, ktoré energiu prečisťujú.

Stará čínska filozofia Feng-shui zaujíma čoraz viac ľudí. Je však len na vás, či sa pri zariaďovaní vašej predsiene budete riadiť aj jej radami, alebo iba vlastným citom a vkusom.

Pridaj komentár