Novinky pre tvorbu web stránok

Tvorba web stránok

Novinky a trendy sa menia každý rok a to nie len pri tvorbe web stránok ale v každej sfére. To znamená, či ide o oblečenie, elektroniku, bývanie, alebo online produkty a tvorbu web stránok a webdesign. Pri tvorbe web stránok je dôležitá aj aktualizácia podľa najnovších trendov, keďže to do značnej miery môže ovplyvniť aj užívateľa – potencionálneho klienta. Novinky v oblasti web stránok sú tak často obmieňané, že niekedy ani nestačí udržať krok s nimi.

Skúste napr. tieto:

1. HTML5 video a audio

tvorba web stránok

3D animácie

HTML5 prehrávač je online prostriedok, ktorý sa pri tvorbe web stránok používa už nejaký čas avšak stále sa dá hovoriť o ňom ako o novinke. Tento prehrávač pomaly nahradil doteraz najviac používané Flash prehrávače. HTML5 prehrávač je však novší a lepší a preto, ak plánujete na svojom webe umiestniť aj nejaké videá (kratšie alebo dlhšie), určite použite tento prehrávač.

2. Animácie v 3D

Animácie v 3D už tiež nie sú úplnou novinkou aj keď mnohí stále nevyužívajú ich potenciál. Ak sa snažíte o kvalitnú a modernú tvorbu web stránok, nemali by vám chýbať 3D animácie. Tieto môžete použiť v navigačnom menu alebo v galérii obrázkov – ideálne pre hotely, ubytovacie zariadenia alebo realitné kancelárie, kde vďaka 3D animácii môžu užívatelia virtuálne navštíviť a prezrieť si ponúkané priestory.

3. Responzivita

tvorba web stránok

Responzívny dizajn pre všetky zariadenia

V ostatnom čase sa dosť hovorí o responzívnom dizajne web stránky. Ide vlastne o tvorbu web stránok takým nastavením, aby bola stránka správne načítaná na všetkých zariadeniach. Keďže v dnešnej dobe si stále viac ľudí „listuje“ a surfuje na web stránkach na svojich mobiloch a tabletoch oveľa viac ako na klasickom stolovom PC, stránky by mali mať responzívny, teda prispôsobiteľný dizajn pre všetky tieto zariadenia.

4. Tvorba web stránok pre osobné portfólio

Tvoriť web stránky nemusia len tí, ktorí chcú predávať produkty a vlastniť eshop. Moderná doba ponúka už takmer všetky služby prostredníctvom internetu. Online portfólio je skvelá forma prezentovania sa a dostať sa do povedomia ľudí. Tvorba web stránky vo forme portfólia pre umelca – maliara, fotografa, DJ-a, ako aj profesionálnych prekladateľov, notárov, alebo školiteľov pomáha užívateľom nájsť presne to, čo hľadajú.

Využite tieto a iné novinky pri tvorbe vašej novej web stránky. Ak si neviete rady sami, stále môžete osloviť odborníkov pre rady, tipy a web stránku presne podľa vašich požiadaviek.

 

Pridaj komentár