Prečo si založiť firemný offshore bankový účet v zahraničí?

Offshore bankový účet

Darí sa vám v podnikaní, rozširujete svoje obchodné aktivity aj smerom do zahraničia a odvaha vám nechýba? Uvažujete aj o tom, aké dôvody vás môžu viesť k založeniu firemného offshore bankového účtu v zahraničí? Bankové účty pre právnické osoby sú bežné v mnohých európskych krajinách aj v daňových rajoch po celom svete. Čo vedie ich vlastníkov k rozhodnutiu o oddelenie firemných financií? Banky v zahraničí sú schopné ponúknuť zaujímavé výhody, ktoré nadchnú nielen podnikateľov, ale aj bežných občanov. Preto medzi týmito typmi účtov ani nebývajú žiadne väčšie veľké rozdiely. Môžu sa využívať aj počas bežného cestovania či trávení zahraničných dovoleniek.

offshore bankový účet

Offshore bankový účet v zahraničí môže byť výhodný

Niektoré dôvody pre založenie offshore bankového účtu

Zahraničný bankový účet sa často označuje aj ako offshore bankový účet, podobne ako zahraničná spoločnosť sa označuje tiež názvom offshore. Ak o založení takéhoto účtu uvažujete, je určite najvhodnejšie osloviť niektorého slovenského poskytovateľa zahraničných služieb, ktorý sa na zakladanie účtov špecializuje, a ktorý vám tento účet zariadi. Po založení ho budete môcť využívať ako k firemným, tak k bežným záležitostiam, čo je jeho veľkou prednosťou.

Jednou z podstatných výhod je úplná diskrétnosť

Na založenie bankového účtu v zahraničí môžete mať rad dôvodov. Medzi tie hlavné patrí žiadne alebo nízke zdanenie zostatku na bankovom účte. Poznáme mnoho tzv. offshore štátov, v ktorých sa bankové poplatky vôbec neplatia a ani s daňami sa tu nepočíta. Zahraničný účet má tiež výhodu v diskrétnosti a v maximálnej ochrane osobných údajov.

offshore bankový účet

Medzi offshore krajiny patrí aj Malta

Benefity zahraničného bankového účtu

Dosiahnete tu ľahšie vyššie zúročenie vkladov, a to nielen vďaka ich minimálnemu zdaneniu, ale tiež vďaka priaznivejším úrokovým sadzbám. Online offshore bankovníctvo v zahraničí je tiež maximálne zabezpečené a nehrozí teda, že by váš účet niekto napadol. Váš bankový účet tu tak môže byť oveľa viac v bezpečí než na domácom trhu. Takže možnosť zriadenia zahraničného offshore bankového účtu je stále tu, treba sa len rozhodnúť. Viac info nájdete aj TU.

Pridaj komentár