Prečo deti pustiť do školy v prírode

Školy v prírode

Školy v prírode sú vzdelávacím programom, ktorý je určený ako doplnok k učivu preberanému v triedach školy. Školy v prírode ponúkajú rad rôznych aktivít a kurzov, ktoré sú akademicky a dobrodružne založené. Deti a študentov majú pripraviť na rôzne situácie – vidieť, počuť, zažiť. Program si každá trieda zvolí individuálne, no ako z názvu vyplýva, mnoho aktivít sa koná v prírode, zapojené sú návštevy ZOO, športových stredísk ale aj galérií, múzeí a pod.

školy v prírode

V škole v prírode deti môžu navštíviť aj ZOO

Škola života ale aj zábava

Školy v prírode sú akýmsi hravým spôsobom učenia, no pre mnohé deti je to tiež priestor pre realizáciu, spoznávanie samých seba, nadviazanie nových priateľstiev ale aj získanie predstavy, čím by chceli byť a čomu by sa v živote chceli venovať. Často krát si deti myslia, že už poznajú svet, že už niečo zažili a naše dospelácke pripomínanie im, že sú stále len deťmi, neprežívajú nadšene. Škola v prírode im takto ponúka možnosť byť aspoň chvíľu bez rodičov, byť trošku samostatní a dokázať svojim rodičom ale aj samým sebe, či tá ich „dospelosť“ a znalosť je skutočne pravá a dostatočná. Mnohí si tiež uvedomia veci a skutočnosti, ktoré počas bežných dní prehliadnu, čo je taktiež veľmi skvelým „otváračom očí“. A toto platí rovnako pre deti ako aj pre ich rodičov.

Do školy v prírode nezabudnite deťom nabaliť kvalitné teplé športové oblečenie a nepremokavé športové topánky.

školy v prírode

Zábava s kartovými a inými spoločenskými hrami

Zo školy v prírode sa decká vracajú ako vymenené

Mnoho rodičov hovorí o svojich deťoch po školskom výlete ako o vymenených. Školy v prírode totiž donútia deti rozmýšľať samých za seba a taktiež rozmýšľať trošku inak, ako boli dovtedy zvyknutí. Prinúti ich to tiež spolupracovať s ostatnými a prekročiť hranice svojej komfortnej zóny, hranice svojich možností. Niektorí študenti možno po prvý krát spoznávajú „chuť“ adrenalínu a jedinečných situácií, o ktoré sa môžu podeliť so svojimi rovesníkmi, spolužiakmi, kamarátmi. V ubytovniach sa atmosféra zmení na zábavné nočné akcie s kartovými hrami, hádankami alebo smiešnymi scénkami. Toto sú zážitky, ktoré si deti budú pamätať na celý život, na ktoré budú s radosťou spomínať a zdieľať opäť so svojimi deťmi. Veď si len spomeňte ako to bolo u vás…

 

Pridaj komentár