Prečo práve umelý ratan kraľuje v záhradách a na terasách?

Umelý ratan

Ak aj vás zaujímajú rôzne témy okolo bývania a záhrady, ako napr. pestovateľské tipy, menšie i väčšie rekonštrukcie či riešenia pre spevnené plochy a chodníky formou pokládky zámkovej dlažby alebo rôzne zaujímavé nápady ako skrášliť a vylepšiť vaše záhradné sedenie, potom je téma zaoberajúca sa výberom terasového alebo záhradného nábytku určená práve vám. Dnes je už bežné, že máme vysoké nároky aj na exteriérové zariadenie a tak súčasný moderný záhradný a terasový nábytok môže smelo konkurovať aj kvalitným interiérovým kúskom. Za tie najkrajšie a veľmi štýlové záhradné sedenia vďačíme materiálu s názvom umelý ratan. Práve ten totiž momentálne kraľuje v mnohých záhradách. Umelý ratanový nábytok dnes však môžete pozorovať v hojnej miere nielen v súkromných záhradách, ale aj na terasách rôznych kaviarní, reštaurácií či hotelov.

umelý ratan

Umelý ratan je možné vidieť takmer v každej záhrade

Čo všetko umelý ratan ponúka?

Prečo je umelý ratan taký populárny a čo všetko takýto záhradný nábytok svojim majiteľom ponúka? Elegancia, ľahkosť a štýl v kombinácii s veľmi pohodlným a stabilným sedením v najrôznejších dizajnových prevedeniach (napr. v podobe sedačiek, kresiel, ležadiel, hojdačiek) či vysoká odolnosť materiálu voči nepriaznivému počasiu – to všetko robí z umelého ratanu top trend súčasnej doby. Umelý ratan dokonca nepotrebuje ani žiadnu špeciálnu údržbu, čo je tiež nezanedbateľným bonusom najmä pre ľudí, ktorí nemajú čas venovať sa jeho pravidelnej údržbe. Umelý ratanový nábytok je ideálny aj na relax pri bazénoch, pretože mu dokonca neškodí ani priamy kontakt s chlórovanou vodou a UV žiarenie.

umelý ratan

…Do veľkej či malej záhrady, v interiéri i v exteriéri…

Vyberte si skutočnú kvalitu!

Umelý ratan síce patrí k veľmi odolným materiálom s pomerne dlhou životnosťou, no i tak je potrebné venovať pozornosť výberu konkrétneho nábytku a staviť len na skutočnú kvalitu. Kvalitný musí byť nielen výplet z umelého ratanu, ale aj samotná konštrukcia, ktorá je na trhu dostupná v rôznych prevedeniach, napr. drevená, železná či hliníková. Konštrukcia z hliníka je považovaná za jednu z najkvalitnejších, ale nezabúdajte, že kvalita a nosnosť závisí aj od hrúbky použitého materiálu.

Pridaj komentár