Vzduchová pištoľ je vhodná na športovú aj rekreačnú streľbu

Vzduchové pištole

Dobre známe a obľúbené vzduchové pištole a revolvery sú krátke ručné zbrane vhodné nielen na športovú ale aj rekreačnú streľbu počas našich dovoleniek. Za určitých okolností a podmienok sa tieto zbrane dajú tiež príležitostne použiť na lov rozmnožených škodcov a drobných hlodavcov. V pestrej ponuke na našom trhu sa nachádzajú vzduchové pištole pružinové, CO2 a PCP pištole a revolvery. Mnohé kamenné aj internetové predajne ponúkajú pestrú škálu brokov, diabolky a príslušenstva vrátane terčov loveckých a tréningových, zásobníkov a rôznych kufrov a kufríkov, do ktorých si môžete prehľadne uložiť vzduchovú pištoľ aj s príslušenstvom.

vzduchové pištole

Moderná ručná vzduchová pištoľ Beretta

Charakteristika vzduchových pištolí

Bežne sa používajú tri základné typy vzduchových ručných zbraní, pričom každá z nich má samozrejme svoje výhody a nevýhody. Dôležité je o nich čo najviac vedieť, ak chcete vlastniť tú najlepšiu vzduchovú pištoľ práve pre vás a vašu ruku. Jednou z výhod vzduchových pištolí na pružinu je ich veľmi priaznivá cena. Nevýhodou je však relatívne nízka úsťová rýchlosť. Práve pre túto nevýhodu je ich rozšírenie pomerne zriedkavé a strelci často uprednostňujú PCP alebo CO2 vzduchové pištole a revolvery.

Vzduchová pištoľ s pohonom stlačeného plynu CO2

Vzduchové ručné zbrane s pohonom stlačeného plynu CO2 sú veľmi tiché a presné vzduchové zbrane aj pri streľbe na väčšie vzdialenosti. Vzduchovky sa vo všeobecnosti rozdeľujú podľa pohonu na klasické vzduchovky pružinové, vzduchovky na CO2 pohon a nakoniec sú to vzduchovky PCP využívajúce energiu stlačeného vzduchu. Vzduchová pištoľ so zabudovanou CO2 bombičkou má okrem iných výhod aj možnosť viac ranného systému strieľania na cieľ, vďaka čomu je streľba pohodlná a aj účinnejšia.

vzduchové pištole

Vzduchové pištole môžu využívať muži aj ženy

PCP vzduchové pištole a revolvery

Pod týmto PCP označením sa ukrývajú ručné zbrane poháňané na stlačený vzduch. Tento typ vzduchových zbraní má zväčša dlhšiu hlaveň a sú teda pri mierení na cieľ presnejšie. Toto je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sú využívané hlavne na športové účely.

Pridaj komentár