Poschodová posteľ nie je určená pre predškolákov

Poschodové postele

poschodová posteľ

Poschodové postele skutočne šetria priestor a deti ich zbožňujú

Je celkom reálne uvažovať, že mnohí z nás majú nejakú osobnú skúsenosť so spaním na poschodovej posteli. Tento typ postele bol a je stále obľúbený. Aj kvôli určitej praktickej možnosti ušetriť miesto v našom obytnom priestore. Prípadne je to aj možnosť ubytovať viac osôb v jednej miestnosti či turistickej ubytovni.

Dôvodov prečo sa rozhodnúť pre kúpu poschodovej postele môže byť podľa okolností a situácie hneď niekoľko. Ak však práve uvažujete o vhodnom spaní pre vaše deti, potom by ste mali myslieť hlavne na ich bezpečnosť. Dieťa do tých šiestich rokov veku na vysokú posteľ určite nepatrí.

Bezpečnosť spiacich na prvom mieste

Určite predovšetkým na bezpečnosť svojich detí by mali myslieť rodičia, ktorí práve uvažujú o kúpe novej detskej postele. A v prípade poschodovej postele a spaní dieťaťa vo výške to platí dvojnásobne. Nemenej je však dôležitá aj stabilná konštrukcia postele a solídne spracovanie obidvoch lôžok. Opäť je však dôležité zdôrazniť, že ani tá najkvalitnejšia poschodová posteľ na našom trhu nie je určená pre predškolákov.

Keď už drevená postieľka nestačí

poschodové postele

Takýto nápad je bezpečným na spanie a hravým pre deti počas dňa

Každá mladá zdravá rodina sa vyvíja svojim vlastným často dosť dynamickým spôsobom a smerom. Rodičia sa snažia do jednej detskej izby vtesnať všetko to potrebné vybavenie, ktoré ich milované prvorodené dieťa potrebuje. Ich potomok rastie, pribúdajú aj požiadavky na priestor. Príde aj obdobie, keď už na spanie len drevená postieľka nestačí.

O nejaký ten rôčik pribudne do rodiny ďalší potomok, ktorý sa nasťahuje do postieľky po staršom súrodencovi. Objavujú sa nám ďalšie nároky a zmeny v zariadení detskej izby. V detskej izbe je potrebné zaistiť miesto, kde by sa dalo kresliť, hrať sa, robiť si domáce úlohy.

poschodová posteľ

Ak ste zruční a kreatívni, môžete si poschodové postele vyrobiť sami

A samozrejme tiež spať. Ak sa o detskú izbu delí viac súrodencov, potom je poschodová posteľ dobrým nápadom.

Poschodová posteľ ako dobré riešenie

Asi po prvýkrát dôjde k prvým väčším zmenám v detskej izbe vtedy, ak naše dieťa vyrastie zo svojej prvej postieľky. Obvyklá dĺžka lôžka na spanie sú dva metre.

Čo potom s tým? Jedným z možných riešení je využiť priestor detskej izby tiež do výšky. Súčasný trh už ponúka rôzne typy a pestrosť výberu poschodových postelí. Asi ich základnou prednosťou je, že šetria miesto. Rovnakú podlahovú plochu využívajú naraz na spanie dve deti.

Pridaj komentár