Poľovačky v zahraničí

Výber poľovačky v zahraničí závisí od viacerých faktorov

Poľovačka je pre väčšinu poľovníkov celoživotnou láskou. A ako rastú ich skúsenosti z domáceho revíru, začína sa väčšina poľovníkov obzerať aj po možnostiach poľovania v zahraničí. A práve v týchto chvíľach prichádza viacero otázok, ktoré je nutné si pred poľovačkou v zahraničí zodpovedať. V tomto článku sa vám pokúsim priblížiť aspoň niektoré z nich.

Výber krajiny a zveri – kde ísť na poľovačku?

Jedným z hlavných dôvodov, prečo poľovník chce vycestovať za svojou trofejou do zahraničia, je nemožnosť jej ulovenia v domácom revíri. Či už sa jedná o to, že daná zver sa u nás nevyskytuje alebo je dôvodom túžba po trofeji, ktorú doma nie je možné uloviť. Preto je dôležité si uvedomiť v prvom rade o akú zver mám záujem a následne podľa toho si aj vybrať krajinu.

Financie spojené s poľovačkou v zahraničí

Poľovanie samozrejme nie je lacným koníčkom a poľovanie v zahraničí rozhodne stojí nemalé finančné prostriedky. Avšak niekedy aj poľovačka v zahraničí môže byť lacnejšia ako by sa zdalo. Jasným príkladom je poľovačka na svište v Rakúsku. Tu zažijete nefalšovanú vysokohorskú poľovačku za prijateľné peniaze.

Ďalšou alternatívou, ktorú veľa poľovníkov využíva je spojenie poľovačky s rodinnou dovolenkou. Veď rodinná dovolenka nemusí byť iba na pláži v Chorvátsku. Čo tak radšej wellness pobyt v rakúskom mestečku Bad Gastein alebo prípadne Maurícius? Tu sa dajú krásne spojiť poľovnícke zážitky spolu s relaxom a oddychom pre celú rodinu.

Výber správneho obdobia je dôležitý

Hoci by každý poľovník najradšej trávil celý rok so zbraňou v ruke niekde na posede, nie je to rozhodne možné. Či už z časových, finančných alebo aj rodinných dôvodov. Pri poľovaní v zahraničí je dôležité aj vedieť si vybrať správne obdobie, kedy je sezóna lovu danej zvery vo vašej cieľovej destinácii. Inak totiž poľovnícka výprava zmysel nemá.

Polovačka Južná Afrika

Ubytovanie počas polovačky v Južnej Afrike

Kondícia a fyzická zdatnosť

Práve toto je veľmi dôležitý fakt. Treba si uvedomiť, že každá poľovačka je inak náročná aj čo sa týka fyzickej kondície. Preto je dôležité sa pripraviť a vopred si zistiť náročnosť poľovačky v danej destinácii. Aby sa totiž nestalo, že z plánovaného zážitku sa stane boj o prežitie s vlastným telom a kondíciou. V tom prípade sa môže stať, že jedinou trofejou z poľovačky bude zranenie.

Výber zbrane a strelecké schopnosti

Tu je asi každému poľovníkovi jasné, že strelecké schopnosti sú rozhodujúce. Avšak treba si uvedomiť, že dôležitý je aj správny výber zbrane. Nehovorím tu iba o výbere kalibru a streliva, ktoré by mali zodpovedať lovenej zvery, ale aj o vyhotovení zbrane. Hlavne pokiaľ poľujete v severských krajinách a krajinách s nepriaznivými podmienkami, sú jednoznačne vhodnejšie odolné materiály pred lakovaným a gravírovaným drevom.

Nezabúdajte na osobné preferencie

Poľovanie v zahraničí je finančne náročnejšia záležitosť, práve pre to by ste nemali zabudnúť na to, že si plníte hlavne vlastné sny. Správny výber poľovačky v zahraničí dobre zvážte a odkonzultujte si podmienky so sprostredkovateľom poľovačky. Potom by vás nemalo prekvapiť nič neočakávané. Veď poľovačka je hlavne o oddychu a relaxe, tak si ju treba čo možno najviac užiť.

Pridaj komentár