Cyklo oblečenie na zimu

cyklo oblečenie

Kvalitné cyklo oblečenie vám umožní užívať si cyklistiku aj v zime

Cyklistika v zime? Vyberte si vhodné cyklo oblečenie!

Aj keď nám na Slovensku ešte nesneží, tak zimné mesiace už prišli a prišli aj s poriadne chladným počasím. Cyklistika je populárna najmä v teplých mesiacoch, hlavne počas Tour de France možno na cestách vidieť nepočetne množstvo „saganovcov“. Praví nadšenci tohto športu však nepoznajú pojem zlé počasie. Ako tvrdia „neexistuje zlé počasie, len zlé oblečenie“. Áno, bicyklovať môžete aj počas chladných dní a stačí vám na to kvalitné cyklo oblečenie.

Zimné cyklo oblečenie od pása hore

Horná časť nášho tela je citlivejšia na zimu a preto je dobre zvoliť troj- alebo dokonca štvor-vrstvové oblečenie. Prvá vrstva je veľmi dôležitá a bude mať za úlohu udržať telo v suchu a odvádzať pot do ďalších vrstiev. Vhodné sú rôzne funkčné termoprádla, ktoré budú dobre odoberať vlhkosť a vaša telesná teplota ostane na správnych číslach. Druhá vrstva slúži predovšetkým na udržanie tepla, ale tiež prepúšťa pot do vyšších vrstiev, no už v podobe vodnej pary. Pre túto vrstvu je dobré voliť nejaké roláky z fleecových materiálov. Pred vonkajšími vplyvmi počasia nás ochráni tretia ochranná vrstva. Bundy z nepremokavých materiálov však musia byť aj priedušné, aby sa vlhkosť vyprodukovaná telom odparovala ľahko von. Trojvrstvové cyklo oblečenie by vás malo dostatočne ochrániť, no v prípade pocitu chladu môžete zvoliť ešte vestu alebo tenkú vetrovku. Na hlavu je najčastejšou voľbou čiapka, ale ak začne poriadne tuhnúť, kľudne na hlavu navlečte kuklu. Na zimnú cyklistiku vyberajte okuliare so žltými alebo transparentným sklom. Zabudnúť netreba ani na ochranu rúk, ktoré ochránime rukavicami s membránou alebo vo do väčšej zimy môžete použiť goretex-ové lyžiarske rukavice.

Čo na seba v spodnej polovici tela?

cyklo oblečenie

Keď si vyberáte cyklo oblečenie, nezabudnite ani na rukavice!

Cyklo oblečenie na nohy obsahuje dve vrstvy. Ako prvé v kontakte s pokožkou by mali byť tenké funkčné spodky s cyklistickou vložkou a podkolienky. V druhej vrstve použite cyklistické dlhé nohavice s membránou na prednej časti. Na chodidlá si môžete zaobstarať tretry špecializované na chladné počasie alebo použiť neoprénové návleky, ktoré navlečiete na svoje klasické tretry.

Pridaj komentár