Plynová pištoľ sa nosí skryto

Plynové pištole

Občas asi každého z nás napadne, ako by sa zachoval, ak by bol niekym neočakávane napadnutý. Či by sa dokázal účinne ubrániť, pripadne ochrániť aj členov svojej rodiny. Je to prirodzené, sme každodenne zahlcovaní negatívnym informáciami a pravdepodobnosť, že sa sami osobne dostaneme to nejakej nebezpečnej situácie, je dosť reálna. Samozrejme, že to záleží aj od nášho spôsobu života, povahy a osobných predpokladov vedieť seba a svojich blízkych ubrániť voči nejakému neočakávanému útoku. Dostupných prostriedkov nutnej sebaobrany je hneď niekoľko, jednou z nich je aj plynová pištoľ.

plynová pištoľ

Plynové pištole sa nosia schované napr. aj takýmto remeňovým pomocníkom

Staráme sa dostatočne o svoju bezpečnosť?

Našťastie nikto z nás presne nevie, akým smerom sa súčasné celospoločenské problémy budú uberať a ako to ovplyvní náš život a rozhodovanie sa. Niekto si môže myslieť, že všetko je v poriadku, aj on sám má svoj život pod kontrolou. Každopádne však ale nie je od veci sa preventívne zamyslieť aj nad hraničnou každodennou situáciou, ktorá by mohla nastať. Sme pripravení na to, že by sme museli brániť seba a rodinu? A máme vôbec čím? Už v rámci platných zákonov si však môžeme už teraz zaobstarať prostriedky na osobnú obranu a byť pripravení. Môžeme si kúpiť plynovú pištoľ, elektrické paralyzéry, korenisté spreje, teleskopické obušky a ďalšie.

Plynová pištoľ je jednou z možností

Je na každom z nás, ktorý z týchto dostupných obranných prostriedkov si zvolíme a naučíme sa s ním účinne a bezpečne zaobchádzať. Každý z týchto obranných prostriedkov, vrátane plynovej pištole, môžeme vlastniť, ak sme starší ako 18-rokov. Ak nie ste v tejto problematike príliš zorientovaní, stačí navštíviť špecializovanú predajňu a poradiť sa. Je dobré si uvedomiť, že je vždy lepšie mať plynovú pištoľ a nikdy ju nepoužiť, než byť v krízovej situácii odkázaný na holé ruky. Dôležitá je tiež skutočnosť, že majitelia plynových pištolí a revolverov musia napĺňať požiadavku zákona na skryté nosenie zbrane. V prípade použitia plynovej pištole v sebaobrane je nutné túto udalosť nahlásiť na polícii.

 

Pridaj komentár