Dáždniky – prakticky, štýlovo a elegantne

Dáždniky ako praktický aj štýlový doplnok

Dáždniky – elegantné, klasické, pestrofarebné, hravé aj extravagantné, skladacie, golfové, pánske, dámske alebo detské. Tento kedysi výhradne praktický doplnok nás mal len chrániť pred nepriazňou počasia. Postupom času sa však vypracoval z veľmi strohých a nie príliš pútavých modelov k mimoriadne pestrej dizajnovej škále s veľkou dávkou hravosti a kreativity. Dnes už si je dáždnik skutočne z čoho vyberať. Nie je ničím nezvyčajným, ak ich doma v šatníku či v predsieni máme hneď v niekoľkých prevedeniach. Pretože snaha o dokonale zladený outfit za každého počasia. A to nevynímajúc ani praktické doplnky ako sú kabelky, dáždniky, gumáky či slnečné okuliare, je čoraz populárnejšia. Aký dáždnik si teda vybrať aby bol naozaj kvalitný a pritom štýlový?

dáždniky

Pestrofarebné dáždniky dodávajú jeseni šmrnc.

Zamerané na pánske aj dámske dáždniky

Vybrať si správny dáždnik znamená nájsť kúsok, ktorý dokonale plní svoj účel, je kvalitný a pritom ešte aj veľmi trendový. Aby bol dáždnik naozaj praktický a funkčný, zamerajte sa na spôsob jeho otvárania (napr. manuálny, čiastočne automatický alebo plne automatický mechanizmus) a tiež na jeho pevnosť a kvalitu vzhľadom na odolnosť voči vetru, ako aj na typ poťahového materiálu s dobrou odpudivosťou voči vode. Ideálne je zaobstarať si aspoň jeden skladací dáždnik, ktorý bez problémov schováte do kabelky či pánskej tašky, ale tiež väčší elegantný dáždnik v palicovom či golfovom prevedení, ktorý je vhodnejší k rôznym spoločenským outfitom (napr. na ples, do divadla a pod.) a pokojne sa pod ním ukryjú aj dve osoby. Z farieb je určite vhodná čierna, tmavo modrá či červená, ale v skladacích automatických verziách si môžete dopriať aj pestrejšiu škálu farieb a vzorov.

dáždniky

Elegantné dáždniky pre mužov sa do zlého počasia vždy hodia.

Osobitnou kapitolou sú detské dáždniky

Osobitnou kapitolou je dáždnik pre tých najmenších, keďže, ako všetci dobre vieme, deti obľubujú najmä pestré farby, obrázky zvieratiek (napr. medvedíkov, žabky) a rozličné rozprávkové motívy, nesmie takýto pútavý dizajn chýbať ani na detských doplnkoch, ako sú ruksaky, batohy, fľašky na nápoje, pršiplášte, gumáky a tiež dáždniky. Z hľadiska čo najľahšej manipulácie sa deťom odporúčaj palicový dáždnik, ktorý sa otvorí automaticky stlačením tlačidla.

Pridaj komentár