Paralyzér aj ako pomocné svietidlo

Občas si potrebujeme na niekoho alebo na niečo posvietiť. Ako príležitostné svietidlo nám asi najčastejšie poslúži náš mobil, upravená kľúčenka či písacie pero. Našťastie len výnimočne sa potrebujeme aj účinne brániť proti napadnutiu či už človekom alebo zvieraťom. Stáva sa to stále akosi častejšie, záleží samozrejme aj od vášho životného štýlu a spôsobu trávenia voľného čas. Jedným zo známych a účinných sebaobranných prostriedkov je aj praktické zariadenie pod názvom paralyzér. Je malé, vojde sa vám hravo do dlane, vrecka alebo dámskej kabelky.  A stále obľúbenejším sa stáva kombinácia paralyzéru so svietidlom.

paralyzér

Ochranné prostriedky majú rôzne podoby

Elektrický paralyzér nie je len pre policajtov

Elektrické paralyzéry sú v dnešnej dobre široko používané nielen políciou. Drobná kriminalita ohrozuje nás všetkým a nevyberá si miesto ani čas. Elektrický paralyzér je odborníkmi považovaný za jeden z veľmi efektívnych prostriedkov aktívnej sebaobrany. Táto pomôcka, aj napriek svojmu vysokému napätiu (až niekoľko miliónov voltov), nemá smrteľné účinky. Jeho úlohou je paralyzovať útočníka silným zásahom elektrickým prúdom. Elektrický paralyzér je veľmi účinný prostriedok osobnej ochrany, ktorý je v poslednom čase veľmi vyhľadávaný.

Stále častejšie je vo výbave motoristov

paralyzér

Ochrana vo forme rúžu

Elektrický paralyzér funguje na princípe dvojstupňového meniča. To znamená, že elektrický prúd z batérie o nízkom napätí postupne prechádza cez dva transformátory, ktoré zväčšujú napätie až na niekoľko miliónov voltov. Elektrický paralyzér využívajú ženy, muži, „psíčkari“ a dokonca aj motoristi. Poznáte ľahší spôsob, ako sa ubrániť vo chvíli keď vám niekto násilne otvorí dvere a chce vás napadnúť alebo vyhodiť z auta?

Plastový alebo kovový?

Pri výbere elektrického paralyzéra sa mnohí ľudia mylne domnievajú, že čím viac voltov elektrický paralyzér má, tým je silnejší. Pri voľbe sa musíte zamerať aj na hodnotu elektrického prúdu. Väčšina paralyzérov má hodnotu elektrického prúdu 3-6 mA, pričom maximálna povolená hodnota je 10 mA. Pre mnohých sú tiež dôležité rozmery, váha a vzhľad. Paralyzér so vstavaným svietidlom je na rozdiel od iných druhov paralyzérov, ktorých telo je väčšinou plastové, vyrobený z tvrdeného kovu.

Pridaj komentár