Balkónový nábytok vytvorí dokonalý vonkajší priestor

Počasie môže zanechať nepekné stopy na vonkajších priestoroch domu, no s niekoľkými zmenami môžete vytvoriť perfektný vonkajší priestor v krátkom čase. Balkón býva pomerne malý priestor na to, aby ste mohli experimentovať a mali nespočetné množstvo možností. Preto aj balkónový nábytok musí byť zvolený rozvážne a premyslene. Ak si nový balkónový nábytok nemôžete dovoliť kúpiť, stále máte aspoň 2 možnosti.

Balkónový nábytok

Každý balkón môže mať svoje čaro.

Starý nový balkónový nábytok

Pohodlný a atraktívny balkónový nábytok je kľúčom k vyzdobeniu tohto malého exteriéru vášho príbytku. Nebojte sa, ak je váš rozpočet obmedzený. S trochou „nežnosti, láskavosti a starostlivosti“ môže byť aj váš starý balkónový nábytok dobrý a ako nový a za zlomok nákladov. Obnovte opotrebované drevené stoly a stoličky s náterom na drevo alebo farbami určenými na vonkajšie použitie, aby ste skrášlili a ochránili drevo ako aj kovové komponenty proti nepriazniam počasia. Potom vymeňte poťahy na podsedákoch a pridajte veselé farebné dekoračné vankúše, aby ste rozjasnili celkový vzhľad a pocit na novom vonkajšom posedení.

Zeleň vonku jednoducho patrí

Takto obnovený balkónový nábytok doplňte o krásne zelené rastliny a kvety. Ak nie ste práve prirodzený záhradník, existuje veľa rôznych rastlín, ktoré sú veľmi jednoduché na starostlivosť. Stačí sa opýtať v záhradkárstve a nechať si poradiť. Môžete nájsť rastliny, o ktoré nie je jednoduché postarať sa. Sú tiež celoročné, čo znamená, že ich počas zimy nemusíte presťahovať do interiéru.

Balkónový nábytok

Nábytok a doplnky by mali spolu ladiť.

Svietidlá

Nočné osvetlenie v podobe malých LED svetielok je krásne a praktické zároveň. Nezaberá to takmer žiadne miesto a poskytuje maximálny efekt útulného vonkajšieho priestoru. Nemusia to byť však iba svetielka. Stará klasika v podobe sviečok v svietnikoch alebo lampášoch je taktiež účinná a taká romantická.

Balkónový nábytok a ostatné doplnky by mali spolu ladiť. V malom priestore pripadá viac štýlov a rozmanitá farebnosť skôr ako neporiadok než útulné miesto na oddych. Držte sa neutrálnych farieb a v doplnkoch použite maximálne dve výrazné farby.

Pridaj komentár